Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie przy trądziku i antykoncepcji hormonalnej


Gość natal_ia5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 19 lat , 163cm wzrostu i ważę ponad 70 kg :( Czuję się okropnie, zmęczona i często mam ochotę na jedzenie, niekoniecznie są to słodycze. Teraz przechodzę ciężki okres, mam bardzo dużo stresu kończę szkole, zdaję maturę i egzamin zawodowy, bardzo dużo teraz mam obowiązków i stresuje mnie fakt, że muszę wybrać odpowiedni kierunek studiów. Nigdy wcześniej się nie odchudzałam , nie piję, nie palę i w mojej rodzinie nikt nie cierpiał na otyłość. Leczę się na trądzik i zażywam antykoncepcje. Wstydzę się swojego ciała i zawsze wieczorami mam wyrzuty sumienia, że tyle w ciągu dnia zjadłam. Trudno wyciągnąć mnie na jakiekolwiek ćwiczenia po prostu jestem leniwa. Była bym wdzięczna za poradę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Po takiej mieszance możesz tyć, niestety tabletki antykoncepcyjne mogą powodować tycie. Jeśli zauważyłaś, że po danych tabletkach przytyłaś zgłoś się do ginekologa w celu ich zmienienia. Postaraj się ograniczyć ilość spożywanych kalorii, przejdź na dietę lekkostrawną zakładająca spożywanie 4-5 małych posiłków. Unikaj spożywania tłustych potrwa, mięs, chipsów, fast foodów i słodyczy. Nie pij napoi gazowanych typu cola czy pepsi gdyż są one bardzo kaloryczne. Unikaj spożywania smażonych potraw, są dużo bardziej kaloryczne i bardzo obciążają nasz układ pokarmowy.
Zacznij jak najwięcej ćwiczyć i być w ruchu. sport i zwiększona aktywności fizyczna pomogą Ci przy zrzucaniu wagi. możesz ćwiczyć co 2-3 dni ale najlepiej by było gdybyś ćwiczyła godzinę dziennie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...