Skocz do zawartości
Forum

Przybieranie na wadzę przy niedoczynności tarczycy


Gość dorociaus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zdiagnozowaną niedoczynność tarczycy i chorobę Hashimoto. Jednym z pierwszych objawów niedoczynności było tycie, niestety pomimo brania leku (obecnie 100) od roku oraz ścisłej diety plus ćwiczeń waga ani obwody nie spadły. Nie jem w ogóle pszenicy oraz cukru, jedyną mąkę, której używam jest orkisz pełnoziarnisty lub mąka żytnia a zamiast cukru fruktoza i to również sporadycznie ponieważ nie przepadam za słodkościami. Chleb(orkiszowy lub zytni tylko ciemny z otrębami - sama piekę) jem raz do dwóch razy w tygodniu. Jem tylko chude mięso i tłuszcze ograniczam do minimum, jem sporo warzyw i owoców. Nie jem makaronów itp. mącznych produktów, ziemniaki sporadycznie-nie lubię, ryż tylko sporadycznie. obiady to głównie chude mięso plus warzywa surowe, śniadania mleko plus płatki owsiane, ewentualnie płatki kukurydziane bez dodatku cukru. Staram sie jesć 5 posiłków dziennie, nie jem wieczorami. Nie piję słodkich napoi i soków. Nie słodzę herbat i kawy. Tak jest od roku,jestem u kresu wytrzymałości ponieważ wystarczy, ze jestem chora i nie mogę ćwiczyć i moja waga roście w tempie ekspresowym, nie mogę sobie z tym poradzić. Czy są jakieś leki na przyśpieszenie przemiany materii lub na odchudzanie dla osób z takim problemem jak ja?. Proszę pomóżcie bo już nie mam siły ani do diet ani do ćwiczeń bo nie ma efektów. Moja motywacja spadła do zera. Wiek 34lata waga 68,5 wzrost 170cm

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...