Skocz do zawartości
Forum

Przyczyna chronicznej niedowagi


Gość dc100

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam 20 lat 182 cm wzrostu i 55 kg, niedowagę mam już od najmłodszych lat, od ok 3 lat gdy już wzrost się w miarę ustabilizował to waga ciała trzyma się właśnie ok 55 kg, jem dość dużo, czasami nawet więcej niż moi rówieśnicy którzy mają normalną masę ciała, posiłki zjadam dość regularnie o podobnych godzinach i staram się żeby to były w miarę urozmaicone posiłki, apetyt do jedzenia mam dobry, starałem się już przybrać na wadze chodząc np na siłownie i jedząc jeszcze więcej ale nic to nie dało, wypróżniam się średnio raz dziennie (możne to trochę za często??), jestem studentem na studiach dziennych ale myślę ze stres z tym związany nie ma wpływu na moja niedowagę ponieważ tak jak wspominałem mam już z tym problem od wielu lat, w rodzinie tata jest też dośc chudy i od jego strony raczej osoby są dość szczupłe, nie ma tam problemów z nadwaga (ale nie jest to aż tak widoczne jak u mnie), zaś od strony mamy (ona tez nie mam problemu z nadwaga) jest parę osób trochę grubszych, sporo cech budowy ciala odziedziczyłem po ojcu ale nie wiem czy to jest jedyne i czy akurat słuszne wytłumaczenie mojej niedowagi która jednak jest dość duża, często tez mam wzdęcia i stolec czasem nie jest jednolity, biegunki ani zgagi nie mam proszę o jakąś pomoc w zdiagnozowaniu przyczyny tej niedowagi oraz na kierunkowaniu mnie jakie badania powinienem zrobić albo w którym kierunku szukać

Odnośnik do komentarza
Gość DoctorQuinn

Witam!
Wśród przyczyn niedowagi znajdują się między innymi:
- AIDS,
- gruźlica,
- choroby metaboliczne,
- choroby nowotworowe,
- choroby pasożytnicze,
- zaburzenia endokrynologiczne,
- anoreksja oraz bulimia,
- zaburzenia wchłaniania pokarmów.
Jak sam widzisz spektrum powyższych schorzeń jest bardzo szerokie. Oznacza to, że bardzo trudne może być zdiagnozowanie przyczyny Twojej niedowagi. Po pierwsze warto byłoby wykonać badania podstawowe takie jak morfologia, analiza moczu, glikemia, elektrolity, lipidogram, OB, CRP, TSH. Wyniki tych badań pozwolą określić wstępną diagnozę. Skonsultuj się zatem z lekarzem pierwszego kontaktu!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...