Forum Żywienie i fitness

Jak mogę szybko urosnąć w wieku 14 lat?

~meduzka97

~meduzka97

cześć, mam 14 lat i 155 wzrostu. w szkole sie smieja z mojego wzrostu, jakis czas temu popalałam sobie (nie robie juz tego) i boje sie ze przez to moge juz nie rosnac. chcialabym urosnac chociaz 5 cm! wszystkie moje kolezanki maja po 165, 170 itd. macie jakies latwe porady dzieki ktorym moglabym urosnac?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~magda2

~magda2

Nie ma ani diet ani innych zabiegów na rośnięcie. Można przyjmowac hormon wzrostu, ale o tym decyduje lekarz i nie wszyscy mogą to zrobić. jesli paliłaś krótko to nie powinno to mieć wpływu na wzrost. A ile wzrostu mają twoi rodzice i rodzeństwo? Wzrost to sprawa genetyczna. Moim zdaniem jeszcze urośniesz, bo dopiero wchodzisz w okres dojrzewania.

~magda2

~magda2

Wydaje mi się, że przy takich genach masz szanse jeszcze urosnąć i to nawet z 15 cm. Wszystko w swoim czasie. Cierpliwości. I pamiętaj, że małe jest piękne :)

Kamila Okulska

Kamila Okulska

Odpowiedź eksperta

Wzrost jest uwarunkowany genetycznie i nie ma jakiś specjalnych diet czy ćwiczeń. Dziewczęta rosną mniej więcej do 16 - 18 roku życia, więc masz jeszcze czas by urosnąć. Jeżeli Twoi rodzice są wysocy istnieje duże prawdopodobieństwo, że Ty też będziesz wysoka.
Nie przejmuj się docinkami kolegów i koleżanek, ja sama mam 1,60 cm wzrostu i jakoś mi to nie przeszkadza. Pamiętaj male jest piękne, a 1,55 to wcale nie jest znowu tak mało.

25 kamila-okulska Kobieta, 32 lata, Lublin
~Malenki

~Malenki

Ja np mam 14 lat i 140 wzrostu i jestem chłopakiem koledzy i koleżnaki tez mi dogrywaja igonruj a przestana!!

~Mała__MI

~Mała__MI

spokojnie masz jeszcze czas:) Zawsze możesz powiedziec, że jak rozdawali wzrost to stałeś w kolejce po inteligencje:) Ja sama jestem mała i mi to w ogóle nie przeszkadza

Seba234

Seba234

Mam 11 lat i mam 150 cm wzrostu inni koledzy majom po 165 cm jak szybciej urosnąć :(

87292 seba234 Mężczyzna, 18 lat, Wałcz
~ZIOMALxd

~ZIOMALxd

Moja koleżanka ma 13 lat i ponad 2 metry więc nie wiem , czy to tak dobrze tyle rosnąć , ale uprawianie sportu bardzo pomaga ćwiczenia na wf i rozciągania , no i pij mleko na mocniejsze kości :)

~Melinda

~Melinda

czesc Wam.
Jak się macie ?
Moim zdaniem nie masz zadnych problemow
nie jestes aż taka niska ,ale na wszelki wypadek powinnaś zglosoc sie do lekarza.
Pozdrawiam cieplutko moi kochani ;)
I nie martw się słonko,że inni sjè śmieja.
Buziaki skarbie!

~Werkkka23

~Werkkka23

Siemka !
Jestem tu aby wam pomóc ,w tych ciężkich chwilach chodzę do 5 klasy i mam 148 cm .Nie bierzcie tak sobie tego do serca .Inni śmieją się z nas bo są więksi od nas ale my ich kiedyś zaskoczymy będziemy więksi od nich i dopiero się zdziwią .Bycie małym to nie koniec świata .
Myślę że wam pomogłam
Weronika

Reyka

Reyka

dokładnie. Po za tym to się tyczy dziewczyn - jak jesteście nskie to potem przy chłopaku możecie spokojnie nosić szpilki bez narażania na komplksy swojego lubego :)

91325 reyka Kobieta, 32 lata, Za górami za lasami
~Iszek

~Iszek

Siema

Ja też jestem niski idę teraz do 1 gim i mam 145 wzrostu.
Tagże mam z tym problemy ale co zrobić

Pikaczu

Pikaczu

nic, nic nie zrobisz, urośniesz zobaczysz:)

--

Żyj tak, żeby twoim przyjacielom zrobiło się smutno gdy umrzesz

85904 pikaczu Kobieta, 30 lat, Koszalin
Kamila Okulska

Kamila Okulska

Odpowiedź eksperta

Witam,
Mężczyźni rosną mniej więcej do 18-21 roku życia, więc masz jeszcze czas by urosnąć. Każdy rozwija i dojrzewa we własnym tempie, niektórzy chłopcy zaczynają szybko rosnąć dopiero w wieku 15-16 lat.

25 kamila-okulska Kobieta, 32 lata, Lublin
~mampodobnie

~mampodobnie

Cześć, ja mam 14 lat i mam 162cm.
Myślałam, że to może cecha genetyczna, ale u mnie w rodzinie nie ma niższego niż 180 cm.. ech. Mam bardzo długie nogi, ale co z tego, jeśli nic mi to nie daje. Mój chłopak ma ponad 180 i jest mi z tym źle, że jestem taka niska. Gram w siatkówkę, jestem szczupła więc nie wiem, dlaczego taka niska. Co mogę zrobić ?

nataliax10

nataliax10

Z tymi papierosami to trochę tak jakby powiedzieć "nie kłam bo ci nos urośnie" albo do chłopaka "nie pal, bo będziesz miał małego", czyli bajki ;)

100119 nataliax10 Kobieta, 26 lat, Wrocław
Khaleesi

Khaleesi

~mampodobnie
Cześć, ja mam 14 lat i mam 162cm.
Myślałam, że to może cecha genetyczna, ale u mnie w rodzinie nie ma niższego niż 180 cm.. ech. Mam bardzo długie nogi, ale co z tego, jeśli nic mi to nie daje. Mój chłopak ma ponad 180 i jest mi z tym źle, że jestem taka niska. Gram w siatkówkę, jestem szczupła więc nie wiem, dlaczego taka niska. Co mogę zrobić ?

Ja sama mam 164 wzrostu wiec wielkoludem nie jestem, sale szczerze nie wyobrażam sobie mieć 180... przecież wpędzałabym facetów w kompleksy :)

99816 khaleesi Kobieta, 32 lata, tam gdzie serce moje
Wielka Mi

Wielka Mi

ja też jestem mała:D Mój narzeczony mówi o mnie rozmiar pocket size.. ale pamiętaj małe jest piękne :D i możemy nosić nawet 20 cm szpilki

100915 wielka-mi Mężczyzna, 112 lat, Wszędzie
~505

~505

cześć, ja mam 13 lat i mam 150 wz. często mi w szkole dogadują że jestem niska i nic nie potrafię :(, ale ty jesteś jak dla mnie wysoka i jak słyszałam rośnie się do 18 lat . więc napewno urośniesz :) :) :)

Wielka Mi

Wielka Mi

505 spokojnie... zobaczysz teraz dogadują ale potem możesz to wykorzystać jako swój atut. Zobaczysz :D wiem co mówię. Po za tym msz jeszcze czas by urosnąć. Spokojnie, możesz też popatrzeć jakie wzrostu są Twoi rodzice i rodzeństwo. Wtedy bedziesz mieć mniej więcej obraz tego jak wysoka możesz być.

100915 wielka-mi Mężczyzna, 112 lat, Wszędzie