Skocz do zawartości
Forum

Ciągły efekt jojo u nastolatki


Gość Szaron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałabym zapytać o jak się pozbyć efektu ,,jojo''. Mam 13lat, ważę 67kg i mam 169cm. Co się odchudzę zaraz waga gwałtownie skacze np. raz już ważyłam prawie 65kg a za 5dni znów 68. Waga skacze do 68 prawie zawsze. Chciałabym zapytać jeszcze o jedno - jak pozbyć się apetytu na np. lody albo czasem się skuszę na cukierka. Wszyscy jedzą to i mnie ślinka cieknie. Jak być aktywnym fizycznie, gdy na dworze jest zimno bądź pada? Jakie stosować ćwiczenia? I jaka waga jest prawidłowa przy moim wzroście? Bardzo Proszę o pomoc Paulina

Odnośnik do komentarza

Pojawia się u Ciebie efekt jojo najprawdopodobniej z tego powodu, że stosujesz zbyt rygorystyczne odchudzanie. Te napady obżarstwa to po prostu obrona organizmu przed niedoborami składników. Jeśli masz ochotę na coś słodkiego sięgaj po owoce (mogą być suszone). Oczywiście nie musisz z łakoci całkowicie rezygnować. Od czasu do czasu są nawet wskazane :) Poza tym nie skupiaj się na diecie, lecz na większej aktywności fizycznej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Brzydka pogoda nie może być powodem aby przestać dbać o naszą aktywności fizyczną. Jeśli pada zawsze możemy ćwiczyć w domu. Nic nie usprawiedliwia braku ruchu w okresie jesieni i zimy, przecież możemy chodzić na spacery, zapisać się na kurs tańca lub aerobik. Nic nie stoi nam na przeszkodzie.Wydaje mi się, że brzydka pogoda w większości przypadków jest tylko pretekstem i usprawiedliwieniem swojego lenistwa. Jeśli poświęcimy 30 minut dziennie na ćwiczenia w domu to z pewnością poprawimy wygląd naszej sylwetki i będziemy przeciwdziałać przybieraniu na wadzę.
W okresie jesiennym możemy jeździć na rowerze, chodzić na spacery a w zimie jeździć na nartach, łyżwach. Wielu ludzi biega przez cały rok, niezależnie od pogody.
Twoje wahania wagi mogą być spowodowane zbytnim ograniczeniem ilości spożywanych pokarmów. Jeśli bardzo ograniczysz ilość kalorii jaką dostarczasz do organizmu a potem powrócisz szybko do starych nawyków wtedy będziesz ofiara efektu jo jo. Dlatego też musisz koniecznie przejść na zdrowe odżywianie i ustabilizować wagę. Twoja obecna waga jest prawidłowa więc specjalnie nie musisz się odchudzać. Wystarczy, że będziesz unikać słodyczy, fast foodów oraz będziesz ćwiczyć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...