Skocz do zawartości
Forum

Dlaczego nie mam apetytu?


Gość caterina89

Rekomendowane odpowiedzi

Gość caterina89

witam. mam 21 lat i przy wzroscie 165 cm waze 52 kg,niewiem czy to ma jakies znaczenie ale jeszcze rok temu wazylam 65 kg, i od wszystkich ciagle slysze zebym jadla,a ja przeciez jem,tylko ze tyle ile jestem w stanie zjesc,bo jesli zjem za duzo nie czuje sie zbyt dobrze...nie czuje sie gruba,uwazam sie za normalna i nie mysle wcale o odchudzaniu,jednak ostatnimi czasy nie mam prawie wcale apetytu,jestem ciagle zmeczona,nie moge w nocy spac,czuje ciagle zimno ,dzis nawet stracilam przytomnosc przez moment ,i jeszcze jakis czas temu bolalo mnie strasznie w okolicach serca,bol ten utrzymywal sie kilka dni,co prawda z dnia na dzien malal,ale trwal dobre trzy dni...moze to tez objawy jakiejs innej powaznej choroby..katarzyna

Odnośnik do komentarza

Twoja obecna waga wskazuje na niedobór masy. Aby przytyć powinnaś spożywać 5-6 posiłków dziennie. Tak aby dostarczać swojemu organizmowi cały czas porcję substancji odżywczych.
Ogólne założenia diety na przytyć kilku kilogramów są takie same jak zasady racjonalnego żywienia. Należy zjadać dziennie 5-6 posiłków, regularnie co 3-4 godziny, najlepiej o tej samej porze. Aby pobudzić apetyt, przed posiłkiem należy wypić szklankę soku. Codziennie zjadać owoce i warzywa. Podczas diety na przytycie należy unikać fast foodów, potraw smażonych i tłustych, które są niezdrowe i długo zalegają w żołądku. Zrezygnować z napojów gazowanych i bardzo ostrych przypraw, które podrażniają żołądek. Po obfitym posiłku należy pozwolić sobie na półgodzinny spokojny wypoczynek, drzemkę. W codziennej diecie aby przytyć należy uwzględniać przede wszystkim węglowodany (białe pieczywo, kasze, makarony, kluski). Codzienny jadłospis diety na przytycie musi zawierać około 3200 kcal, z czego połowę powinno przypadać właśnie na węglowodany. Ich nadmiar łatwo przekształca się w tkankę tłuszczową. Pamiętaj, że taką dietę powinnaś prowadzić do momentu uzyskania odpowiedniej wagi. Dobrym trikiem jest dodawanie do posiłków oleju z pestek winogron, który podnosi kaloryczność potraw. Olej ten nie ma smaku więc spokojnie można go dodawać do potraw.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...