Skocz do zawartości
Forum

Która dieta jest lepsza kopenhaska czy grejpfrutowa?


Gość marketta

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam 20 lat i chciałabym schudnąć 5kg w ciągu miesiąca. chciałabym się dowiedzieć jaka dieta będzie dla mnie właściwsza i jaka skuteczniejsza kopenhaska czy grejpfrutowa? (w zeszłym roku stosowałam dukana dzięki której schudłam 8 kg ale niestety przerwałam ja podczas 3 fazy). dodam też że codziennie biegam i robię brzuszki ale niestety nie chudnę :/

Odnośnik do komentarza

Jedna i druga dieta jest zbyt rygorystyczna, ograniczająca, więc nie polecam żadnej. Moga one doprowadzić do zaburzeń w organizmie, wyniszczenia i zakończyć się efektem jojo. Może zastosuj ponownie diet·e dukana? Skoro przynosiła efekty to chyb a jest dla Ciebie odpowiednia. Poza tym jest dosyć rozsądna.

Odnośnik do komentarza

dziękują za odpowiedź:)
problem w tym że w styczniu na jakieś 2 tyg przeszłam na dukana ale tez nic nie schudłam. po pierwszej fazie cokolwiek powinnam z waga zlecieć ale nic. to może zafundować sobie kilkudniowa (2-3 dni) dietę oczyszczającą (jeśli tak to jaką bo nawet tu w serwisie jest wiele do wyboru) a potem jeszcze raz przejść na dukana? bo boje się że będę się katować dietą a i tak nie będzie żadnego efektu :/

Odnośnik do komentarza

Obie diety są bardzo mocno dyskusyjne. dieta kopenhadzka zwana 13 dniową od wielu lat wzbudza kontrowersje.
Dieta kopenhadzka zakłada 13 dniowy plan, którego nie możemy ani skrócić ani wydłużyć. Dietę tę można stosować tylko raz na dwa lata w inny przypadku możemy zbyt obciążyć i osłabić nasz organizm. Dzienne spożycie kalorii wynosi 500 -900 co powoduje wiele skutków ubocznych takich jak problemy z pamięcią i koncentracją, omdlenia, bóle łowy , osłabienie, spadek poziomu glukozy poniżej normy. Dlatego też nie jest zalecana dla osób z cukrzycą, nadciśnieniem, problemami żołądkowymi, dzieci i młodzieży, matek karmiących i kobiet w ciąży i osób trenujących siłowo. Założeniami tej diety jest spożywanie 3 posiłków ( śniadania, lunchu - do godziny 14 oraz obiadu do godziny 18) Posiłki składają się w głównej mierze z chudego mięsa, warzyw, jaj i kawy. W diecie kopenhadzkiej wyeliminowuje się sól i alkohol. Podczas jej stosowania powinno pić się co najmniej 2 litry wody.
Jest to dieta niskokaloryczna i uboga w witaminy i minerały, dlatego też zalecana jest suplementacja.
Co do diety grejpfrutowej. Zakłada ona dzienne spożycie ( w zależności od odmiany) 800 do 100 kcal i trwanie w niej przez 2 tygodnie. Jest to zatem również dieta niskokaloryczna. Dieta ta opiera się na właściwościach grejpfruta, i zaleca spożywanie go lub soku z niego do każdym posiłku. Dieta grejpfrutowa eliminuje całkowicie tłuszcze a co za tym idzie może prowadzić do niedoborów witamin A,D,E i K. Skutkami tej diety są również spowolnienie przemiany materii, napady dny moczanowej, i efekt jo jo. Mogą ją stosować tylko zdrowe osoby dorosłe.
Obie diety są bardzo rygorystyczne i przeznaczone tylko jako środki doraźne, nie można ich stosować przez długi okres czasu. Stosujemy je na własne ryzyko. Lepiej aby Twoja dieta była racjonalna i dobrze zbilansowana. Staraj się jeść 4-5 posiłków. Jedz dużo owoców i warzyw a także węglowodanów złożonych np w kaszy, ryżu. ij dużo wody i jedz chude mięso i ryby. Dodatkowo nie przerywaj ćwiczeń. to wszystko na pewno pomoże Ci zrzucić wagę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...