Skocz do zawartości
Forum

Niedożywienie i anoreksja ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam 22 lata, 165 cm wzrostu i ważę 44,7 kg. Wskaźnik BMI wskazuje niedożywienie. Od kilku dni nie ćwiczę, ale fatalnie sie z tym czuje. Pracuje w hotelu na Islandii, dlatego nie mogę skonsultować sie z żadnym lekarzem. W pracy staram sie jak najwiecej ruszać żeby spalić kalorie. Nie mogę ćwiczyć w domu bo chłopak mi zabrania... Martwi sie o mnie. Jeszcze niedawno ukrywałam przed nim to ze ćwiczę. Śpię 6-7 godzin dziennie. Dużo chodzę, mam spuchnięte kostki i kolana, być może przez klimat tutaj na Islandii. Stałam sie bardzo drażliwa i nie mam okresu od 4 miesięcy. Jem śniadanie zawierajace bardzo mało tłuszczu a dużo białka. Obiady jem max 2 razy w tyg, zazwyczaj ryż z kurczakiem i z sosem, ale wtedy śniadanie jest dużo mniejsze. Staram sie jeść produkty praktycznie bez tłuszczowe. Najważniejsze: od 4 lat nie jem po 18
Nie wiem czy to już anoreksja? czy po prostu jakieś inne problemy z moją psychiką ?
Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

jezu dziewczyno, przecież ty pewnie wyglądasz jak zapałka. Zacznij jadać więcej, tłuściej, przecież organizm zacznie lada moment sam siebie " zjadać" tak sie dzieje przy anoreksji. Wiesz jak z tej choroby ciężko wyjść? Nie pozwól na to by zachorować! Moja kuzynka się z tym zmaga,obecnie jest na etapie nie jedzenia stałych posiłków, nawet blendowane już cięzko jej łykać taki ma wstręt, pije Nutramil, jest nim dożywiana, to zastępuje posiłek. Walczy i u psychologia i u dietetyka. Idź do lekarza.Masz jakieś problemy, coś nie daje Ci spokoju?

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z poprzednikami powinnaś zadbać o zwiększenie wagi. Czy to anoreksja? niekoniecznie ma to podłoze psychiczne...powinnas przebadać tarczycę. Miałam podobne objawy co Ty, chodziłam drazliwa i miałam kłopot z spuchnietymi kostkami. Jestem po leczeniu( operacja guza, wyleczona nadczynnośc tarczycy) i moja waga zwrosła.

Odnośnik do komentarza

Moja waga spadła do 43 kg. Przestałam już ćwiczyć, ale dalej chodze do pracy. Staram się jeść bardziej tłuste i mniej zapychające jedzenie (jajka, pieczywo, dżemy). Czasami mam większą ochotę na słodycze, ale wiem, że to nie zdrowe i nie jem ich dużo. Nadal nie jem obiadów, jem zamiast tego wysokobiałkowy jogurt z musli. Do godziny 18 staram się jeść dużo (kolacja: jajko, bułeczka, jogurt, troche chrupkek kukurydzianych).

Jedyny plus to to, że nie mam już opuchniętych kostek.

Nie rozumiem dlaczego moja waga spada, skoro przestałam rano ćwiczyć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...