Skocz do zawartości
Forum

Bieganie i ćwiczenia siłowe na odchudzanie


Gość Nickita

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę schudnąć. W tym celu robię ćwiczenia, które rozkładam na dwa etapy: bieganie, a zaraz potem ćwiczenia siłowe itd. Czy mogę rozłożyć sobie, że rano będę robiła ćwiczenia siłowe, a bieganie wieczorem? Czy bardzo to coś zmieni? Co powinnam jeść w wieku 13 lat?

Odnośnik do komentarza
Gość władysława1

Ćwiczenia lepiej jednak wykonywać za jednym razem, ponieważ spalenie tkanki tłuszczowej jest najaktywniejsze dopiero po kilkudziesięciu minutach ruchu. Poza tym przy ćwiczeniach siłowych i innych musisz pamiętać o rozgrzewce przed i rozciąganiu po. Czy wykonywałaś je?

Odnośnik do komentarza

Jeśli już zdecydowałaś się ćwiczyć to lepiej jeżeli będziesz te ćwiczenia wykonywać razem. Jeśli koniecznie chcesz je rozdzielić pamiętaj aby ćwiczenia siłowe zawsze były poprzedzone rozgrzewką w skład której mogą wchodzić : pajacyki, bieg w miejscu, skoki, szybkie wymachy nóg i krążenie bioder. rozgrzewka musi trwać około co-najmniej 10 - 15 minut . Zawsze możesz zrobić to tak: rano ćwiczenia siłowe + rozgrzewka a wieczorem biegi. Musisz tylko dawkować sobie wysiłek aby się nie przetrenować i nie przeciążyć sobie mięśni i stawów.

Odnośnik do komentarza

Postawiłam sobie na cel schudnąć 10 kilo. Nie ważne w jakim czasie, ponieważ nie chcę się katować. Od dwóch dni biegam godzinkę dziennie na przemian z szybkim marszem (nie mam za dobrej kondycji) po miesiącu sprawdę efekty. Dodam, że mam 14 lat. Ostatnio usłyszałam niepokojące stwierdzenie, że w moim nastoletnim wieku bieganie nie da mi rzadnych absolutnie rzadnych efektów. Nie zaszkodzi ale nie zauważę rzadnej zmiany z racji tej, że jestem w trakcie rozwoju fizycznego i bla bla bla. Jestem przekonana, że tak nie jest, ale dla świętego spokoju spytam. Czy powyższe stwierdzenie jest prawdziwe? Czy bieganie daje efekty w każdym wieku (oczywiście w przedziale kiedy człowiek może biegać). Dziękuję z góry za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza

Polecam również zastanowić się nad kupieniem wygodnych butów do biegania bo od nich zależy nasz komfort oraz wygoda podczas uprawiania sportu. Obecnie dobre promocje mają w sklepie:
https://www.dobiegania.pl W sklepie mozna kupić jedynie oryginalne obuwie

Bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru. Musi być on dobrze dopasowany, gdyż podczas biegu stopa musi znaleźć idealną pozycję. Warto przy tej okazji przetestować kilka modeli w sklepie lub kupić buty przez internet, jeśli dokładnie wiemy jaki rozmiar będzie dobry.

Odnośnik do komentarza
Gość marianna444

Tak naprawdę to każdy ruch jest dobry. Na dobrą sprawę nie ma znaczenia typ ćwiczeń - grunt aby się ruszać i robić to regularnie. Do tego dieta i efekty na bank będą widoczne. U mnie jest basen, dużo spacerów i wakacyjne czasy odchudzające w hotelu Zalesie Mazury. Nic więcej nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza

Przy zakupie butów sportowych warto dobrze zorientować się jaki mamy rozmiar.... Dzięki temu bedzie mozna dobrać dla siebie odpowiednie oraz wygodne buty. Stopę należy postawić płasko na kartce i obrysować. Następnie należy zmierzyć odcinek zawierający się między dwoma najbardziej oddalonymi od siebie punktami – czubek dużego palca i pięta. Do uzyskanego w ten sposób wyniku należy dodać ok. 5 mm, a to wszystko skonfrontować z rozmiarówką.

Sama buty sportowe nosze nie tylko do biegania.... Ale równiez i na co dzień

http://beautyfascination.com/buty-sportowe-damskie-w-codziennej-stylizacji-jak-nosic/

Bo pasują do wielu codziennych stylizacji. 

Odnośnik do komentarza

Polecam badania morfologia w tym rozszerzenie na hormony tarczycy, ja zaczęłam odchudzanie bez tego i skończyło się plus 10 kg bo miałam problemy z tarczycą, odstawiłam również pigułki anty, teraz mam mechaniczną antykoncepcję diafragmę caya

Odnośnik do komentarza

W zeszłym roku kupiłam sobie buty do biegania od New Balance.Biegałam praktycznie cały sezon oraz w tym roku rownież będe w nich biegała. Wytrzymaly sporo tak więc w sumie mogę tutaj napisać, ze zdały test oraz że mogę polecić :)
Jestem z nich bardzo zadowolona :)
W butach będe również śmigała w tym roku. Zamawialam przez internet, ostatnio buty sportowe kupuję praktycznie jedynie przez neta.

https://suzana.pl/category/buty-damskie-botki-damskie

Polecam to miejsce Mają w sklepie dobre ceny na buty eleganckie ale i buty sportowe. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...