Skocz do zawartości
Forum

Jak na długo schudnąć?


Gość Maryna____

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maryna____

Mam 17 lat 160 cm wzrostu i ważę 80 kg . Nie mam problemu ze zdrowiem,a chciałabym o siebie zadbać, ponieważ w mojej rodzinie występowała cukrzyca.
Chodziłoby mi o dietę, która pozwoliłaby mi schudnąć możliwie jak najszybciej, ale również aby jej efekty były długotrwałe. Czy dało by się to połączyć z efektem oczyszczającym organizm? Jestem skora do zwiększenia aktywności fizycznej, która aktualnie nie jest na wysokim poziomie. Bardzo proszę o radę.

Odnośnik do komentarza

Żeby efekt diety był długotrwały, należy zmienić swoje nawyki żywieniowe. Dieta powinna być przyjęta na stałe, a nie na pewien okres. Najlepiej gdy jest opart na zasadach racjonalnego żywienia i na piramidzie pokarmowej . Zasady racjonalnego odżywiania znajdziesz na stronie http://portal.abczdrowie.pl/jak-zdrowo-sie-odzywiac.Aby osiągnąć lepszy efekt jedz mniejsze porcje. Tylko dobrze zbilansowana dieta da długotrwałe efekty i nie doprowadzi do niedoborów i negatywnych skutków. W Twoim wieku powinnaś spożywać około 2500 kcal dziennie. Dobrym uzupełnieniem są ćwiczenia fizyczne i aktywne spędzanie wolnego czasu. Dieta + ćwiczenia pozwolą Ci cieszyć się szczupła sylwetką przez długi okres czasu a i Twoje zdrowie na tym zyska.
Aby oczyścić organizm pij dużo wody lub niesłodzonych soków. Jedz co najmniej 400g owoców i warzyw zwierają one dużo wody, minerały i witaminy oraz błonnik. Staraj się spożywać produkty zawierające błonnik, który jak miotełka wymiata z naszych jelit resztki i bakterie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...