Skocz do zawartości
Forum

Wzrost wagi po anoreksji bulimicznej


Gość miziu_maziu1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość miziu_maziu1

Witam ! Mam 24 lata od dłuższego czasu lecze się na anoreksje bulimiczną , staram się jeść normalnie . Jem 5 posiłków dziennie i nie wymiotuję , aczkolwiek kusi mnie to strasznie , chce z tego wyjść i żyć jak normalna kobieta. Chce wychodzić ze zajomymi np na pizze lub inne smakołyki i nie myśleć o tym że to pożywienie siedzi we mnie. Moje pytanie dotyczy tego iż spożywając te 5 posiłków z dnia na dzień moja waga wzrasta o kilo lub wiecej nie wiem czemu tak się dzieje . Nie jem aż takich wielkich posiłków żeby tyć z dnia na dzień aczkolwiek tak jest ! Bardzo proszę o odpowiedź na moje pytanie , bo jak co rano wchodzę na wagę i widzę ze pokazuje aż o kilo wiecej to mam ochote wtedy jeść i wymiotować żeby waga nie wzrastała. Oczywiście tego nie robię bo chce się z tego wyleczyć , ale jeśli dalej tak będzie to nie wiem czy nie ulegne i się tego właśnie boję ;( Aha i jeszcze jedno , jak rano wstaję mam piękny płaski brzuszek , jak tylko zjem coś ( kanapke lub płatki na mleku ) to brzuchol się powieksza i mam taki wielki już przez caly dzień . Nie mogę na niego patrzeć bo to jest mój straszny kompleks. Dlaczego tak się dzieje skoro nie zjadam niewiadomo jakich wielkich porcji? I przez ten brzuch też mam takie myślenie ,, oja zwymiotuje to brzuch bedzie płaski i nie bede miala kompleksów ,, . Oczywiście nie robię tego bo chce wyjść z tej choroby , ale boje sie że też przez to mogę ulec mojej chorobie. Bardzo proszę o konkretną odpowiedź na moje dwa pytania. Z góty bardzo dziękuję .

Odnośnik do komentarza

Przez swoją chorobę miałaś pewnie niedowagę, więc gdy jesz normalnie to organizm sie odbudowywuje, ale powinnas się cieszyć z tego powodu. Jak organizm będzie juz odbudowany to nie będziesz tyła. Poza tym weż tez pod uwage fakt, że nie jestes obiektywna w ocenie swojego wyglądu. masz coś w psychice co cały czas Ci podpowiada, że jestes za gruba i zachęca do wymiotów. Musisz z tym walczyć. Po zjedzeniu czegokolwiek brzuszek może troszkę się zaokrąglić do czasu strawienia, ale nie wierze, że jesteś wtedy gruba i brzuch jest ogromny. Popros o opinie kogos innego, kogoś, kto nie choruje., Przez swoją chorobe masz spaczone postrzeganie samej siebie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...