Skocz do zawartości
Forum

Jak modelować wszystkie partie ciała jednocześnie?


Gość optimel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcilabym sie dowiedziec co i jak dlugo powinnam trenowac aby jednoczesnie modelowac wszystkie partie ciala.Chodzi o to,ze wczesniej mialam spora nadwage,udalo mi sie jej pozbyc dzieki dieta.Z czasem jednak zauwazylam,ze moje cialo stracilo jedrnosc,a skora stala sie zwiotczala,pomyslalam wiec o dodatkowym ruchu.Od mniej wiecej dwoch miesiecy ruszam sie jak najwiecej.Od okolo.1,5 miesiaca cwicze 4-5 razy w tyg. 1h-1,5h jest to jazda na rowerku stacjonarnym,cwiczeni na posladk, uda, brzuch,ostatnio zaczelam nawet biegac.Ciezko jest mi jednak kazdego dnia wykonywac cwiczenia na wszystkie partie ciala ograniczam sie wiec do dwoch,najczesciej jest to brzuch no i posladki,bo tam tez najwiecej chcialbym zmienic:).....Chcialabym jednak ujedrnic cale moje cialo:ramiona,piersi,lydki,poprostu wszystko,nie wiem jednak co mam zrobic aby w poltora godzinnym treningu znlazla sie wystarczajaca dawka ruchu dla calego mojego ciala,ktora sprawi,ze trzymajac sie jej systematycznie poprawie swoj wyglad....Prosze o odpowiedzi,a takze opisy wlasnych doswiadczen,z gory dziekuje i pozdrawiam wszystkich uzytkownikow:)

Odnośnik do komentarza

Ja postawiłam na podstawowy zestaw ćwiczeń pilates na zmianę z callanetics. Ćwiczę tak już od bardzo długiego czasu i efekty są. Działają one na wszystkie partie. Bardzo lubię te ćwiczenia, sprawiają mi dużą przyjemność. Ćwiczę je i jednocześnie oglądam mój ulubiony serial, więc czas mija mi w oka mgnieniu. Kiedyś próbowałam biegać, ale tego nie znoszę i nie byłam systematyczna.

Odnośnik do komentarza

Aby wymodelować całe ciało najlepsze jest uprawiać sport np pływanie, gra w tenisa czy siatkówka. Wtedy wyrzeźbisz całe ciało, możesz też zapisać się na aerobik lub na siłownie i wykonywać ćwiczenia ogólnorozwojowe. W domu polecam robienie ćwiczeń kardio: pajacyki, bieg w miejscu, skakanka czy krążenia rękami i biodrami. Możesz zaplanować sobie zestaw ćwiczeń do wykonania w domu, które będą uwzględniały wszystkie partie Twojego ciała. Pamiętaj aby takie ćwiczenia poprzedzała rozgrzewka ( ok 15 minutowa). Np:
- zaczynasz od rozgrzewki - bieg w miejscu skip a skip b - 4 minuty, 4 minuty pajacyków i 4 minuty skrętoskłonów
- potem zacznij od rąk - krążenie rękami w tył i w przód, podnoszenie ciężarków, boksowanie
- następnie plecy i brzuch - skrętoskłony, skłony, brzuszki, kręcenie biodrami
- kolej na nogi - wymachy nóg, rowerki, nożyce, wyrzuty nóg do tyłu
- zakończ wszystko 5 minutowym biegiem i pajacykami
To tylko przykładowe ćwiczenia w przykładowej kolejności, możesz modyfikować swoje treningi. pamiętaj jednak że gdy tylko źle się poczujesz to przerwij ćwiczenia. Jeżeli masz jakieś przeciwwskazania do wykonywania ćwiczeń to najpierw zasięgnij rady lekarza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...