Forum Żywienie i fitness

Która kasza jest najlepsza?

~Blubbiś

~Blubbiś

Wiem , że istnieją różne rodzaje kasz,ale nie wiem, którą wybrać na dobre i szybkie trawienie, która zawiera dużo wapnia albo jodu?? ???

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~renata6k

~renata6k

Ta odpowiedź została zatwierdzona przez eksperta

Najzdrowsza jest kasza gryczana. Jednak warto także sięgać po inne, na przykład jęczmienną. Jadłospis powinien być urozmaicony.

maria35

maria35

kasza gryczana jest boska, samo zdrowie. Najlepsza jest z grzybami:)

7 maria35 Kobieta, 42 lata, Warszawa
Anna4

Anna4

Tak gryczana kasza jest super ale najlepsze jest wtedy gdy nie jest palona! Polecam rowniez sprobowac kasze orkiszowa! Orkisz ma wspaniałe właściwości i jest dobry dla naszych jelit :).

208324 anna4 Kobieta, 47 lat, Warszawa
Anulka234

Anulka234

Według mnie każda kasza jest bardzo wartościowa, więc warto próbować różnych jej rodzajów. Z resztą nie od dziś wiadomo, że dietę należy urozmaicać. Ja bardzo lubię kaszę gryczaną, pęczak oraz orkiszową. Jeśli chodzi o tę ostatnią to odkryłam niedawno świetne połączenie – orkisz, makaron vermicelli oraz suszone pomidory. Taką gotową mieszankę oferuje firma Melvit. Wystarczy ją ugotować i ewentualnie doprawić. Może ona „służyć” jako dodatek np. do mięsa albo osobny posiłek. Dla mnie rewelacja! Na http://melvit.pl/p_trendy-lunch-orkisz-vermicelli-pomidory-4-x-100-g_12 znalazłam opis tego produktu. Może się zainspirujecie ;)

87504 anulka234 Kobieta, 32 lata, Rzeszów