Skocz do zawartości
Forum

Efekt jojo po diecie Dukana


Gość Chcę10kg mniej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Chcę10kg mniej

Na diecie dukana schudłam 4kg .Nie stosując się do zasad przytyłam 10kg.Od dłuższego czasu(2 miesiące) staram się znowu zrzucić ale już bez diety więc ćwiczę godzinę dziennie 3 razy w tygodniu.Sumiennie ograniczam jedzenie i stosuję L-karnitynę w czasie ćwiczeń i piję A*** S***. I NIC NIE CHUDNĘ ANI KILOGRAMA.Co może być przyczyną.Już nie wiem co mam robić nie mam żadnej motywacji.Proszę o jakieś wskazówki.Czy przyczyna może być wiek,czy stosowana dieta dukana.8 lat temu tym sposobem j/w schudłam 15 kg w ciągu 3-miesięcy a teraz NIC.

Odnośnik do komentarza

Może być kilka przyczyn takie stanu rzeczy. Po pierwsze być może wykonujesz źle ćwiczenia. Popełniasz gdzieś błąd, może robisz ich za mało lub za mało intensywnie. Lekarstwem na to będzie wizyta u trenera w siłowni i indywidualne treningi. Nie musisz brać wszystkich bo jest to dość spory wydatek finnasowy, jednak 2-5 lekcji powinno pokazać Ci gdzie robisz błąd. Drugą przyczyną może być to, że pomimo ćwiczeń jesz zbyt dużo, lub jesz niewłaściwe rzeczy. Być może twoje nawyki żywieniowe nie sprzyjają zrzucaniu kilogramów. Postaraj się jeść 4-5 mniejszych posiłków w regularnych odstępach czasowych. Do tego unikaj jedzenia słodyczy i fast foodów oraz picia słodzonych herbat i napojów. Jedz warzywa i owoce, które posiadają błonnik w celu uregulowania pracy przewodu pokarmowego. Trzecią przyczyną może być chwilowy zastój wagi w której metabolizm przeprogramowuje się na inny typ pracy lub zaczyna kumulować na ciężkie czasy. Aby temu zaradzić w pierwszym przypadku wystarczy poczekać, w drugim powinniśmy jeść 1-2 kostki czekolady co 3-4 dni tak aby organizm nie myślała, że nadszedł ciężki czas.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...