Skocz do zawartości
Forum

Dieta na rzeźbę ciała


Gość mateo21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 165cm wzrostu 17 lat i duzo się ruszam,ale głównie chodziło by mi o wyrzeźbienie brzucha oraz pozbycie się tłuszczu biegam 4x w tygodniu skacze na skakance i gram w piłke bardzo dużo się ruszam i przy tym bardzo dużo jadłem. Do obiadu mało jadłem a zaś na kolacje opychałem się slodyczami i fast foodami,od około tygodnia ostatni mój posiłek kończy się koło 17 godzinny i jem około 4 posiłki dziennie nie stosuje zbytnio diety na sniadanie jem płatki kukurydziane z mlekiem potem w szkole 2 bułki i potem obiad a potem jakis owoc i wieczorem szklanke mleka 1.5%,staram się zdrowo odżywiać i przy tym dużo się ruszać.Czy przy takim trybie życia uda mi się wyrzeźbić mięśnie brzucha oraz troche innego ciała a jeżeli nie to jak mam się odżywiać czytałem rożne fora i tam jakies kalkulatory kaloryczne nie wiem o co w tym chodzi jestem zielony w tym temacie i proszę o jakąs rozsądną odpowiedź,dodam że masa mojego ciała wynosi 64 kg. I czy przy częstym ruchu mam na myśli bieganie,skakanka,piłka + jakies cwiczenia dam radę zrobic kaloryfer?I czy ruch pomoże mi nieco urosnąc bo chciałbym pare cm jeszcze skoczyc. dziękuje za pomóc i przepraszam za skomplikowane pytania pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Strasznie dużo pytań:) ale postaram się odpowiedzieć.
Kalkulatory kaloryczne służą do podliczania kalorii w poszczególnych posiłkach czy produktach, dzięki nim możesz dowiedzieć się ile kalorii zawiera Twój obiad czy kolacja. Wybierasz produkty które spożyłeś i ich ilość i kalkulator je podlicza. Tym sposobem wiesz ile kalorii spożyłeś w przeciągu dnia, a co za tym idzie możesz kontrolować ich ilość.
Bieganie, skakanka i piłka nożna wpływają na pracę całego ciała. Przy ich uprawianiu pracują wszystkie mięśnie. Mają bardzo pozytywny wpływ na Twój organizm, i świetnie modelują całą sylwetkę. Jednak konkretnie na mięśnie brzucha nie działają. Aby wyrobić sobie ,,kaloryfer" musisz wykonywać ćwiczenia anaerobowe czyli takie w których pracują konkretne grupy mięśni. Takimi ćwiczeniami będą brzuszki, pompki, nożyce czy przysiady. One będą powodować wzmocnienie i wymodelowanie mięśni.
Co do diety to staraj się jeść 4-5 posiłków dziennie. ostatni spożywaj na 2-3 godziny przed snem. Odstaw słodycze i fast foody. Jedz dużo warzyw i owoców. spożywaj chude mięso, ryby i produkty mleczne gdyż zawierają one białko - główny budulec kości.
Wzrost niestety jest zależny od uwarunkowań genetycznych. Mężczyźni rosną do 18-19 roku życia więc jest szansa że jeszcze urośniesz.

Odnośnik do komentarza
Gość małgosia342

Cześć. Musisz przede wszystkim do żywienia podejść racjonalnie. żeby wyrzeźbić ciało trzeba ściśle trzymać się diety i nie podjadać fast-foodów ;) Wejdź na na michalwrzosek.pl, tam naprawdę znajdziesz wiele informacji, sprawdzonych, odnośnie ćwiczeń i żywienia - szczególnie zajrzyj na bloga.

Odnośnik do komentarza

Ćwiczenia i odpowiednia dieta są bardzo ważne, pamietaj, że warto jeść produkty z duża zawartością błonnika i jak najmniej przetworzone, wtedy będziesz miał płaski brzuch. Nie zpominaj też o piciu wody, bo m.in. ona napędza naszą przemianę materii. Jeśli w twojej szkole jeszcze nie ma ogólnodostępnego dystrybutora z wodą, to możesz podrzucić wychowawczni pomysł na zamówienie go. Bardzo dużo szkół korzysta z oferty firmy Aquamo http://aquamo.com.pl/woda_do_przedszkola która świadczy usługi dla szkół i przedszkoli na preferencyjnych zasadach.

Odnośnik do komentarza

W Twoim wieku trzeba lepiej się odżywiać. Super, że ograniczyłeś fast foody i nocne jedzenie, ale przy takiej diecie szybciej nabawisz się problemów zdrowotnych i będziesz zmęczony. Dużo się ruszaj, jedz potrawy bogate w błonnik np. do tych płatków na śniadanie dodaj trochę otrębów https://melvit.pl/melvit/otreby/. A co do rzeźby to białko pomaga, ale najpierw musisz pozbyć się nadmiaru tłuszczu.

Odnośnik do komentarza
Gość Do Autora

Wszystko co potrzebujesz wiedzieć w tym temacie znajdziesz na
www.vademecum-zdrowia.cba.pl
w temacie Obciążenia statyczne i dynamiczne, Piramida Zdrowia.
Na www jest pokazane ćwiczenie gimnastyczne. Jak je powtórzysz wysyłając mp4, to dostaniesz piwo, ale na stoku narciarskim, w najbliższym sezonie narciarskim.

Odnośnik do komentarza

Mamusia mówi, rze ja nie rosnę i nowej sókienki nie chce mi dać. A ja jusz rosnę 17-stą wiosnę i pod staniczkiem dobże mi znać.
Miałam kohanka ulóbionego, ktury przynosił ruży ukochany kfiat. Raz w łuszku lerzę jusz rozebrana, on mocno chycił za me kolana i szepnął w ócho: ach kocham Cię. I tak zasnęłam w jego objenciach, a kiedy skończył nie mam pojęcia, bo wtedy nie bolało nic..
A gdy minęło 9 miesiency, mały benkarcik przyszet na świat. Takiej miłości nie chcę znać więcej, bo takom miłość niech trafi szlag. Mateo.

Odnośnik do komentarza
Gość na masę i rzeźbę

W ćwiczeniach o charakterze statycznym obowiązuje zasada: ciężar , seria, tempo powtórzeń, odpoczynek między seriami. I tak: przy ćwiczeniach na masę mięśniową: 3-5 serii na daną partię mięśniową, w serii 10 powtórzeń, ciężar 75% możliwości lub tak duży, żeby w 10-tym powtórzeniu maksymalnie się zmęczyć. Tempo wolne, dla przekrwienia mięśni, by uzyskać efekt przyrostu masy mięśniowej. Między seriami odpoczynek aż do unormowania tętna i oddechu. Nie zatrzymywać podczas ćwiczeń oddechu! Podczas rozluźniania mm.("bieg jałowy" np. podczas opuszczania sztangi) nabierać powietrza do płuc a podczas pracy(wyciskanie sztangi) wykonywać wydechy. Notabene, ćwiczenia o charakterze statycznym/kulturystyczne nie są korzystne dla organizmu, zwłaszcza, gdy nie przestrzega się zasad, a chodzi głównie o odruchowe zatrzymywanie oddechu. W związku z tym, np. w "ciężarach" wycofano "wyciskanie", gdyż tacy ciężarowcy zapadali na nadciśnienie tętnicze krwi.

Odnośnik do komentarza
Gość Renata444

ja mam 160cm wzrostu i ważę 56kg.
Kaloryfera nie mam ale za to gładki i płaski brzuszek, cycki 3-kę. Wszystko dzięki:
1.Taniec
2. Gimnastyka
3.Pływanie
4. Sport miłosny z trzema osiłkami naraz, tak by osiągnąć za spotkanie miłosne 5 orgazmów.
W diecie mam 1 g białka na 1 kg wagi ciała i 5 porcji owoców i warzyw dziennie lub szklanka soku Gersona.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...