Skocz do zawartości
Forum

Powrót do normalnego jedzenia przy anoreksji


Gość Desdemona

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Desdemona

Kilka dni temu zdiagnozowano u mnie anoreksję. Ciężko mi w to uwierzyć. Ale czytam artykuły tutaj i przekonuję się o brutalnej prawdzie. Mam wszelkie predyspozycje do tej choroby i tzw. "komplet" objawów. Pomijając moje wyrzuty sumienia po jedzeniu, ociężałość i ogólną do niego niechęć wiem, że muszę się przełamać, bo mam o co walczyć. Chciałabym wiedzieć, jak teraz jeść? Moja waga to 44 kg przy wzroście 165cm. Boję się "brzydko" przytyć, dlatego wciąż ćwiczę, do 1,5h dziennie(poza rozgrzewką - ćwiczenia siłowe), spaceruję... Wcześniej odżywiałam się na poziomie poniżej 600 kcal dziennie, ostatnio staram się dojść do 1000kcal (od kiedy zauważyłam objawy 2 tygodnie temu)... Teraz waham się na granicy 900 kcal. Najgorsze są posiłki, które spożywam po ćwiczeniach (jakąś 1-1,5h po), długo zalegają w żołądku, to wręcz boli, choć jest to przecież tylko chudy twaróg z warzywami (szczypiorek, pomidor) lub serek wiejski. Boję się podjadać między posiłkami, bo zdarzały mi się w przeszłości napady "wilczego głodu". Nie chcę, by mój problem przerodził się w bulimię. Dlatego staram się trzymać odstępy między posiłkami - od 2h do max 4h. Chciałabym uzyskać przykładowy jadłospis, jakich produktów unikać, by nie czuć tego niesamowitego dyskomfortu po jedzeniu? Proszę o poradę, chcę z tego zacząć wychodzić i dojść do mojej wcześniejszej wagi 50kg.

Odnośnik do komentarza

Skoncentruj się przede wszystkim na tym, by Twój jadłospis był przede wszystkim lekkostrawny i zdrowy. Poza tym pamiętaj, żeby całodzienny bilans kalorii nie był zbyt niski. Próbuj różnych zdrowych produktów i obserwuj, które są najlepiej tolerowane przez Twój organizm. Polecam artykuł http://abcdieta.pl/porady/dieta-lekkostrawna-podstawowe-zasady

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...