Skocz do zawartości
Forum

Dieta i gazy


Gość Adriandietetycznie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Adriandietetycznie

Witam. Od jakiegoś czasu zacząłem zdrowo się odżywiać. Jem 5 posiłków dziennie w małych ilościach. Moim problemem są gazy. Nie towarzyszy im żaden ból brzucha ani żadne objawy ze coś jest nie tak. Tylko ze są bardzo częste i strasznie cuchną. Moje pytani brzmi następująco. Czy to jest normalne? Poniżej podaję produkty które spożywam na przemian codziennie:

Serek wiejski
Twaróg chudy
Jajka na pół twardo
Jogurt naturalny
Tuńczyk
Łosoś
Ser żółty
Szynkę z piersi z indyka
Kurczak gotowany
Płatki owsiane
Ryż brązowy i biały
Kasza gryczana i orkiszowa
Groszek
Kukurydza
Fasola
Pieczywo zytnie albo orkiszowe
Do tego masa warzyw tj- dziennie pomidor, salata, papryka, papryka ostra oraz 2-3 porcję owoców tj- banan, jabłko, pomarańcza, ananas, orzechy włoskie.

Każdy z tych produktów prześwietlilem pod względem wartości odżywczych. Z osobna o każdym piszą dobre strony. Jednak interesując się tematem gazów okazuje się ze połowa jest zła. Zastanawiam się co ja mam tak na prawdę jeść żeby było ok. Pozdrawiam.

Dodam że codziennie jeżdżę godzinę na rowerze pracuje fizycznie i codziennie wykonuje ćwiczenia fitness.

Odnośnik do komentarza
Gość odchudzona

na pewno wzdymają i produkują gazy rośliny strączkowe, czyli fasola, ser żółty również ma sporo "do powiedzenia" w nieodpowiedni dla nas sposób, mleko zwykłe - fermentacja, jajka, jabłka, zwłaszcza ze skórą

moja rada - wybieraj produkty mleczne BEZ LAKTOZY, dużo lepiej organizm je toleruje, bo to cukier mleczny (laktoza) jest odpowiedzialny za "sensacje" jelitowe - przećwiczyłam na sobie, używam jogurtów i mleka bez laktozy, zrezygnowałam z sera żółtego, bananów, ograniczam kapustę, płatki owsiane też nie za często, jajka max 2 dziennie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...