Skocz do zawartości
Forum

Ile muszę skakać na skakance, żeby schudnąć?


Gość kooko

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam 20 lat, w listopadzie 21, ważę 67kg przy 168-169cm wzrostu. No niby nie mam nadwagi, ale źle czuję się z moim brzuchem. Trochę odstaje i nie jest mi komfortowo z nim. Zaczęłam skakać na skakance, ale tak naprawdę nie wiem ile musiałabym skakać żeby zobaczyć efekty. Zmieniłam w mojej diecie to, że nie jem po godzinie 18 i zjadam mniej obfite obiady niż wcześniej. Skakać skaczę koło 20 wieczorem. Proszę o szybką odpowiedź, pozdrawiam, Karina

Odnośnik do komentarza

Na mięśnie brzucha skakanie na skakance nie pomaga. Owszem wyrzeźbi Ci to mięśnie łydek i ud ale na mięśnie brzucha nie będzie miała wpływu.
Jeżeli chcesz wymodelować brzuch to zacznij wykonywać ćwiczenia ukierunkowane na wzmocnienie mięśni brzucha. Takimi ćwiczeniami są brzuszki, nożyce, pompki. Możesz również spróbować wykonywać ćwiczenia z podanych linków:
1. Ćwiczenia na skośne mięśnie brzucha
2. Pilates na płaski brzuch
3. Ćwiczenia na mięśnie brzucha - wahadło
4. Ćwiczenia na mięśnie brzucha w podporze bocznym
Musisz tylko pamiętać, że mięśnie brzucha wymagają wytrwałej i systematycznej pracy.

Odnośnik do komentarza

No troszkę za dużo ważysz moim zdaniem (to nic, że w normie, ale przecież my kobiety chcemy czuć się szczupło i atrakcyjnie). Moim zdaniem lekko odstający brzuszek (ale nie za duży) jest sexy, facetom się to podoba, wiem z doświadczenia :D nie jesteś jedyna z tym, ja już mam taką budowę choć jestem szczupła, ale mam wrażenie, że mężczyźni lubią kobiety zaokrąglone tu i tam...a poza tym skakanie na skakance raczej brzuszka nie wyrzeźbi. Rób brzuszki jeśli tak ci zależy.

Odnośnik do komentarza

Nie napisałam, że ma nadwagę i że waży o wiele za dużo (jej waga po obliczeniu jest w normie), ale prawie 70 kg przy jej wzroście, to troszkę przy dużo. Mam dwie koleżanki, które są mniej więcej jej wzrostu, jedna waży prawie tyle co ona i jest za pulchniutka trochę, a druga waży kilka kg mniej niż ona i ma figurę idealną (nie jest za chuda, ma krągłości) także mogę wywnioskować, że dziewczyna wstawiająca tu ten post powinna zrzucić ze 3 kg. Przecież nikt nie każe jej chudnąć do wyglądu wychudzonej modelki. Ja mam 163 cm wzrostu, 57 kg i mam krągłości. Sama zamieszczałam tu post, że chudość nie jest sexy więc proszę, nie podważaj mojego zdania.

Odnośnik do komentarza
Gość Pelek_1996

Wiecie Co Tak Sobie Wchodzę Od Dłuższego Czasu Na Fora O Ludziach Co Skaczą Na Skakankach I Na Każdym Z For Powtarzają Się Te Same Pytania Np. "Ile Dziennie Trzeba Skakać" "Jaką Skakankę Trzeba Kupić" "Jak Skakać Żeby Było Najlepiej" I Tak Sobie Myślę Czy Wy Skaczecie Bo Lubicie Czy Skaczecie Bo Coś Chcecie Tym Osiągnąć I Ja Nie Chcę Nikogo Tu Obrażać Ale Pomyślcie Nad Tym Bo Nie Każdemu Można Przypisać Taką Samą Ilość Czy Czegoś Tam Zadań Np. Żeby Skakać 2x 2min Bo To Jest A I Tak Tego Nikt Się Praktycznie Nie Trzyma Bo Ja Lubię Skakać I Skakanie Nie Sprawia Mi Problemu I Jak Bym Skakał Tak Jak Wy Byście Mi Poradzili To Zamiast Tak Jak Teraz 2h Skakania Codziennie To Skakał Bym Tylko 20min I Co I Zamiast Fajnej Zabawy Wyrobił Bym Sobie Tylko Rzeźbę A Nie O Rzeźbę Chodzi Tylko O Dobrą Zabawę Wiec Nie Bierzcie Sobie Tego Tak Głęboko Do Serca Że Ten Skakał Codziennie 2x Po 2 min To I Ja Tak Będę Skakał Bo Naprawdę Nie Oto Chodzi.
Ps.Przepraszam Jak Kogoś Obraziłem Albo Wyraziłem Albo Uraziłem Moją Wypowiedzią Ale Taka Jest Prawda
A Jeśli Ktoś Będzie Chciał Jeszcze Ze Mną O Tym Popisać

Odnośnik do komentarza
Gość Magda_99

Witajcie, zgadzam sie z moja poptrzedniczką, ja również skacze. Na poczatku aby schudnąc, ale teraz jak to frajda, no ja nie robie 2 h dziennie, ale skacze kolo 2.5 tys razy. Mam skakanek z biedroki ;) z licznikiem. I codziennie o 100 sobie dodaje skoków. Brzuszki też robie ale 70 + 10 każdetygodnia wiecej. I powoli mi brzusze i boczki zchodzą.
Tu wszystko zależy od możliwości i chęci naprade,
Ps. też mam 167 i waże 70 kg po 2 ciązach.

Odnośnik do komentarza
Gość Mala__MI

~Pelek_1996
Wiecie Co Tak Sobie Wchodzę Od Dłuższego Czasu Na Fora O Ludziach Co Skaczą Na Skakankach I Na Każdym Z For Powtarzają Się Te Same Pytania Np. "Ile Dziennie Trzeba Skakać" "Jaką Skakankę Trzeba Kupić" "Jak Skakać Żeby Było Najlepiej" I Tak Sobie Myślę Czy Wy Skaczecie Bo Lubicie Czy Skaczecie Bo Coś Chcecie Tym Osiągnąć I Ja Nie Chcę Nikogo Tu Obrażać Ale Pomyślcie Nad Tym Bo Nie Każdemu Można Przypisać Taką Samą Ilość Czy Czegoś Tam Zadań Np. Żeby Skakać 2x 2min Bo To Jest A I Tak Tego Nikt Się Praktycznie Nie Trzyma Bo Ja Lubię Skakać I Skakanie Nie Sprawia Mi Problemu I Jak Bym Skakał Tak Jak Wy Byście Mi Poradzili To Zamiast Tak Jak Teraz 2h Skakania Codziennie To Skakał Bym Tylko 20min I Co I Zamiast Fajnej Zabawy Wyrobił Bym Sobie Tylko Rzeźbę A Nie O Rzeźbę Chodzi Tylko O Dobrą Zabawę Wiec Nie Bierzcie Sobie Tego Tak Głęboko Do Serca Że Ten Skakał Codziennie 2x Po 2 min To I Ja Tak Będę Skakał Bo Naprawdę Nie Oto Chodzi.
Ps.Przepraszam Jak Kogoś Obraziłem Albo Wyraziłem Albo Uraziłem Moją Wypowiedzią Ale Taka Jest Prawda
A Jeśli Ktoś Będzie Chciał Jeszcze Ze Mną O Tym Popisać

Matko a nie można pisać normalnie, tylko wymyślać, koszmarnie się to czyta

Odnośnik do komentarza
Gość CICHY_85

Witam i tak jestem facetem. Trafiłem tu przez przypadek i odruchowo przeczytałem kilka postów.
Sam również skaczę na skakance (stalowej). Trenuję kalistenikę od 10 lat i skakanki używam na "dobicie" się po treningu :-) , zazwyczaj ok 10 min w szybkim tempie.

Jednak najbardziej zaciekawił mnie post gdzie piszecie o tym że najlepszą drogą do płaskiego brzucha są Brzuszki ( czyli na pewno spięcia brzucha - "spiny"). Jest to największy nonsens i głupota jaką można zrobić.
Ogólnie tłuszcz spala się z całego organizmu a nie wybiórczo z poszczególnych partii ciała np (spiny brzuch, przysiady tyłek). jeśli zauważyliście spadek tkanki tłuszczowej z brzucha to na pewno nie przez spięcia tylko właśnie skakanka i zmiana w diecie (70% fantastycznie wyrzeźbionego brzucha tworzy się w kuchni a tylko 30% to trening - i to nie za częsty). Wiem co mówię, ciężko jest znaleźć tłuszcz na mnie (a nie stosuję żadnej ograniczającej diety).
Jeśli trening brzucha to tylko wznosy nóg (prostych czy zgiętych) 10 takich powtórzeń zmęczy mięśnie bardziej niż 100 spinów. Spróbujcie sami. nawet po miesiącu będzie widać efekty.
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Kamila Okulska
Na mięśnie brzucha skakanie na skakance nie pomaga. Owszem wyrzeźbi Ci to mięśnie łydek i ud ale na mięśnie brzucha nie będzie miała wpływu.
Jeżeli chcesz wymodelować brzuch to zacznij wykonywać ćwiczenia ukierunkowane na wzmocnienie mięśni brzucha. Takimi ćwiczeniami są brzuszki, nożyce, pompki. Możesz również spróbować wykonywać ćwiczenia z podanych linków:
1. Ćwiczenia na skośne mięśnie brzucha
2. Pilates na płaski brzuch
3. Ćwiczenia na mięśnie brzucha - wahadło
4. Ćwiczenia na mięśnie brzucha w podporze bocznym
Musisz tylko pamiętać, że mięśnie brzucha wymagają wytrwałej i systematycznej pracy.

To jest odpowiedź eksperta? Robienie brzuszków na płaski brzuch? Śmiechu warte. Robienie brzuszków "wyrzeźbi" mięśnie, które są już widoczne, czyli brak "oponki" na brzuchu to podstawa. A żeby pozbyć się "oponki" należy wykonywać ćwiczenia cardio o wysokiej intensywności, interwały itp. Skakanka jak najbardziej się do tego nadaje

Odnośnik do komentarza

Całkiem dobra jest ta skakanka z licznikiem ( jest regulowana tak więć możesz dopasować sobie odpowiednią długość do swoich potrzeb)
https://kronos-shop.pl/product-pol-4031-Skakanka-Z-Licznikiem-Regulowana-LCD.html
Ma antypoślizgową rączkę, wbudowany licznik elektryczny oraz działa na baterie.
Skakanka mierzy:
liczbę skoków
kalorie
przebytą odległość
czas

No i ma stoper, tak więc możesz precyzyjnie ustawić sobie czas treningu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...