Skocz do zawartości
Forum

Co jeść, by nie utyć?


Gość zagruba111

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zagruba111

Witam. Mam 11 lat i ważę 55 kg. Nie wiem co robić !! Nie wiem jaki pokarm jeść aby nie tyć,jakie ćwiczenia uprawiać i co robić !!! ?? Mam szczególnie gruby brzuch oraz uda i nogi :( Mam podbródek :( Pomocy !!

Odnośnik do komentarza
Gość agnieszkaf

A ile masz wzrostu. Nie powinnaś się martwic, ponieważ niedługo wejdziesz w okres dojrzewania i twoje ciało się diametralnie zmieni. Powinnaś teraz być aktywna fizycznie., Ćwicz codziennie, aby mieć dobrą kondycję i lepszy nastrój.

Odnośnik do komentarza

Ważysz trochę za dużo, musisz schudnąć 2-3 kg i będzie dobrze. To nie jest dużo dlatego nie potrzebne Ci są żadne diety restrykcyjne. Wystarczy, że nie będziesz jadła słodyczy i fast foodów, za to jedz więcej owoców i warzyw. Będziesz bardziej aktywna i uprawiała sport. Poproś rodziców aby zapisali Cię na jakieś zajęcia dodatkowe lub sama w domu ćwicz po 30 minut dziennie. Możesz robić pajacyki, skłony, brzuszki, nożyce, skoki na skakance. Ważne być ćwiczyła codziennie

Odnośnik do komentarza

Niestety, taka jest rzeczywistość, porady typu: ...musisz schudnąć, ...musisz ćwiczyć,...musisz mniej jeść określonych produktów...itd. przysparzają tylko frustracji bo nasza, ludzka niecierpliwość oczekuje natychmiastowych efektów a tu ich nie widać :(
W moim przypadku trudno było zrezygnować z białego pieczywa, makaronów, białego i brązowego cukru, i tych produktów, ktore zawierały gluten pszenny. Z obawą rodziło się pytanie: co będę jeść?
Pewnego dnia przyszła decyzja! Chlebek, makarony i wszelkie pszennopochodne produkty tak ładnie pachniały....
Ale "opona" w pasie uniemożliwiała, choćby zawiazanie buta bez zadyszki...
Pokusy były ciężkie do odparcia, znajomi, rodzina, otoczenie ....nie pomagali:(
Ale było warto: zamiast chleba-np. ryż, kasza gryczana, cieciorka...
Cukier biały zastąpiony: miodem, stewią, erytrytolem itp. Ale nie w takich ilościach!
Codziennie 2-3 jaja na śniadanie (bez pieczywa, oczywiście) utrzymywały bez wilczego głodu 6-8 godzin.
Ale jeść trzeba częściej więc: normalny obiad w proporcji 1:1:1 np. 100g ziemniaków, 100g mięsa(dowolne, byle mało smażonego a panierka bez bułki tartej), 100g surówki (tu można fantazjować ale najlepiej wsłuchać się w swój ulubiony smak)z czasem ziemniaki i mięso stanowiły dodatek, dla smaku :)
Kolacja: dwie zasady- bez obżerania i nie przed zaśnięciem.
Efekty przyszły nie od razu i nie aż takie" spektakularne" ale wymierne: np. 2 kilo miesięcznie, to niewiele ale bez jojo, bez wyrzeczeń... i można bez siadania i zadyszki zawiązać sznurowadła :) a czuć się wolnym człowiekiem-bezcenne...
No i najtrudniej było oprzeć się otoczeniu...
-no, spróbuj...-no, przecież ci nie zaszkodzi jedna kanapka, naleśnik, ciasto, itd....
Jednym słowem, po 3 latach od pożegnania chlebusia i jemu podobnych wiem, że nie każdemu służy taki sam pokarm i wiem, czego nie potrzebuje mój organizm.
Zachęcam do spróbowania.

Odnośnik do komentarza

Właśnie zaczęłam odchudzanie z Slimunox.Wybrałam go ze względu na tak dużą ilość pozytywnych opinii.Nie liczę na jakieś cuda ale jeżeli udało by mi się schudnąc ok.15kg to już będę bardzo zadowolona.Idzie wiosna trzeba coś ze sobą zrobić.

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie za duża waga.To szkodzi ,na kręgosłup i inne .Mączne produkty ,słodycze trzeba odrzucić . Warzywa ,najlepiej zblendowane sycą ,a nie tuczą.Woda ,soki owoce o małej zawartości cukrów,chudy nabiał . Nie za duże na raz pokarmy ,mniejsze . Ruch ,np.rower ,lub spacer szybki lub biegi z przerwami na normalny spacer . W domu jakaś gimnastyka systematyczne i efekty będą ,bo utrwalać nie warto ,bo będzie jeszcze gorzej ,czym dalej .

Odnośnik do komentarza

ja wlasnie przerzuciłam się na zdrową żywność i udało mi się schudnąć dzięki temu trochę kg. a przede wszystkim dzięki temu że nie piję napojów gazowanych tylko np soki sportfood. A są smaczne i niezle sycą dzięki czemu wlasnie nie chodzę głodna! 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...