Skocz do zawartości
Forum

Dlaczego nogi mi się męczą?


Gość matek9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam grube nogi (łydka 41cm) lecz nie jest to tłuszcz tylko same mięśnie gdzyż od małego ćwicze regularnie w piłke, piegam i w kazdym wolnym czas spędzam aktywnie. Zauważyłem, że na meczach a są one szybkie, ciężkie tzn. dużo biegania mój organizm nie męczy się tak abrdzo jak nogi.. Często mam siłe jeszcze grać lecz czuje, że mam zmęczone nogi i boję się, że jeszcze chwila i mnie złapie skurcz.. Czy może ty być spowodowane tym, że jestem niewysoki 170cm a mam grube nogi i organizm nie nadąza dostarczac do nich tlenu?

Odnośnik do komentarza

Może Twój organizm potrzebuje więcej magnezu, żelaza i potasu. Jeżeli dostajesz często skurczy to może to sugerować niedobór magnezu. Również niedobór żelaza może powodować szybką męczliwość mięśni.
Magnez pełni w naszym organizmie bardzo dużo funkcji. Poprawia trawienie, przeciwdziała tworzeniu się kamieni w nerkach, wspomagając leczenie astmy i zapalenia oskrzeli, chroni przed toksynami pochodzącymi z upraw warzyw i owoców. Dodatkowo poprawia nasza koncentrację i pamięć. Niedobór magnezu objawia się skurczami mięśni, drgawkami, rozdrażnieniem i nerwowością. Aby przeciwdziałać niedoborom musimy wprowadzać do naszej diety produkty zasobne w magnez np kaszę gryczaną, ryż brązowy lub biały, fasolę biała, nasiona słonecznika, migdały orzechy i kakao oraz czekolada. Jeżeli Twoja dieta jest bogata w magnez może mieć za mało wapnia, który pomaga przyswoić magnez.
Żelazo jest składnikiem hemoglobiny dzięki, której erytrocyty mogą transportować tlen po naszym organizmie. Jego niedobór powoduje mniejszy transport tlenu i przez to gorsze natlenienie organizmu.
Potas odpowiedzialny jest za prawidłowe funkcjonowanie układu mięśniowego oraz nerwowego, wpływa na przewodnictwo nerwowo-mięśniowe. Reguluje gospodarkę wodną organizmu i odpowiedzialny jest za pracę niektórych enzymów.
Jeżeli jednak Twoja dieta jest bogata w podane pierwiastki a mimo tego odczuwasz dolegliwości zgłoś się do lekarza.

Odnośnik do komentarza

A próbowałaś suplementu Erbaven Retard?
Zawiera trokserutynę (flawonoid pochodzący z kwiatów Sephora japonica) oraz wyciągi z kasztanowca, winorośli właściwej, wąkrotki azjatyckiej, ruszczyka kolczastego i borówki. Naturalne wyciągi optymalizują czynności krążenia w naczyniach włosowatych i są niezawodne w niwelowaniu efektu ciężkich nóg.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...