Skocz do zawartości
Forum

Nadwaga u dwunastolatki i brak motywacji ze strony mamy


Gość Paulina3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paulina3

Potrzebuję pomocy! Mam 12 lat, prawie 13, ważę 75-76 kg i mam 158 wzrostu... Dziwne jest to że niby nie wyglądam na swoją wagę, ale ja się z tym czuję strasznie ;( Nie mogę iść do dietetyka bo moja mama mowi ze jestem AKURAT! A ja jestem zwyczajnie OTYŁA. Nic jej nie przemówi do rozsądku dlatego liczę że tutaj uzyskam pomoc, jakiś jadłospis, cokolwiek co pomogło by mi schudnąć 20 kg... Chciała bym to zrzucić jak najszybciej, moja koleżanka głodziła się, jadła 500 kcal, i schudła prawie 20 kg w WAKACJE. Ja nie chciała bym tak szybko schudnąć ale... po prostu już sobie sama ze sobą nie radzę ;(

Odnośnik do komentarza
Gość dominikau0

Dieta o kaloryczności 500 jest bardzo nierozsądną decyzją. Nawet dorośli nie powinni jej stosować, nie mówić już o dzieciach czy nastolatkach. Jest to bardzo niezdrowe dla organizmu. Twoja waga i wzrost rzeczywiście wskazują na to, że kilka kilogramów możesz stracić, ale na pewno nie 20, a na pewno nie w krótkim czasie. Zbliżają się wakacje, więc może zamiast diety zdecyduj się na dużą dawkę aktywności fizycznej. Poza tym odżywiaj się zdrowo - jedź dużo owoców i warzyw, zapomnij o słodkich napojach i słodyczach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...