Skocz do zawartości
Forum

Jak szybko schudnąć bez efektu jojo?


Gość tak_to_ja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tak_to_ja

W sob. czymś się zatrułam. Wymiotowałam i miałam biegunkę. Zjadłam 2 sucharki (chyba). W niedz. 5 sucharków, a w pon 2 kanapki i 5 sucharków. Oczywiście dużo pije wody. Nadal nie jem tłuszczów, by wymioty i biegunka nie powróciła. W brzuchu cały czas czuję jakieś "rewolucje". Dziś stanęłam na wagę. Osłupiełam. Ubyło mi 4,5 kg. Zamieżam po wolo wychodzic z tego i jesc coraz wiecej, ale zalezy mi tez, by schudnąć, bo mam nadwagę. MYŚLICIE, ŻE NASTĄPI EFEKT JO-JO?

Odnośnik do komentarza

Schudłaś teraz na skutek wymiotów. Gdy zaczniesz normalnie się odżywiać to waga wróci. Szybko i bez efektu jojo to wykluczające się pojęcia. Zdrowe chudnięcie trwa dłużej, ponieważ powinno się chudnąć ok. 0,5-1 kg tygodniowo.

Odnośnik do komentarza

Utrata wagi jest spowodowana ubytkiem wody z organizmu na skutek wymiotów i biegunki, dodatkowo zmniejszona ilość jedzenia oraz jego lekkostrawny skład spotęgowały efekt. Jeśli chcesz schudnąć ogranicz porcje jedzenia, unikaj słodyczy i fast foodów oraz tłustych potraw. Jedz owoce i warzywa oraz chude mięso i ciemne pieczywo. Odpowiednie tępo chudnięcia to od 0,75 do 1 kg tygodniowo.
W Twoim przypadku najprawdopodobniej nastąpi powrót do dawnej wagi, gdyż organizm uzupełni ubytek wody.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...