Skocz do zawartości
Forum

AZS a odchudzanie


Gość moniiaaax44

Rekomendowane odpowiedzi

Gość moniiaaax44

Mam 14 lat . Niestety cierpie na AZS, i z tego powodu musiałam brać sterydy i dosyć dużo przytyłam. Nie wiem co mam zrobić, aby schudnąć - szczególnie zależy mi na nogach. Dodam też że nie brakuje mi ruchu, bo chodze do sportowej klasy i mam 10 godzin wf tygodniowo ;( Jaka może być inna przyczyna mojego przybrania na wadze ? I jak temu zaradzić ? Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli bierzesz leki, które w sowim składzie posiadają sterydy to przybranie na wadzę jest bardzo prawdopodobne. Proponuję abyś udała się do lekarza i poprosiła o zmianę leków na takie, które nie będą powodować tycia.
Bardzo ciężko będzie Ci zrzucić kilogramy gdy cały czas będziesz na lekach sterydowych. Jeśli jednak Twoja terapia tego wymaga, nie odstawiaj ich bez zgody lekarza.
Aby jakoś zapanować nad przybieraniem na wadzę możesz ograniczyć spożywanie fast foodów, słodyczy, napoi gazowanych i chipsów. Jedz dużo warzyw i owoców. Staraj się jeść 4-54 małych posiłków dziennie, tak byś nie chodziła głodna ale i nie podjadała między nimi. Staraj się jak najwięcej ruszać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...