Skocz do zawartości
Forum

Dlaczego ciągle jestem śpiąca?


Gość patt94

Rekomendowane odpowiedzi

mam 16 lat, śpię ok 7 godzin czasami krócej w tygodniu, w weekend po 10 godzin . ale w tygodniu wstaje jest dobrze wracam, ze szkoły strasznie mi się chce spać i nie mam siły na nic nie mogę się uczyć bo zaraz zasypiam. i nie wiem co mam zrobić

Odnośnik do komentarza

A robiłaś w ostatnim czasie morfologię, może masz anemię.
Aby pobudzić organizm do działania i nie dać się zmęczeniu proponuję pić sok pomarańczowy, sok z aronii lub zielona herbatę. Możesz też popijać czarną herbatę z dodatkiem imbiru lub cynamonu. Jedz 4 razy dziennie surowe warzywa lub owoce. Zamiast białego pieczywa jedz chleb pełnoziarnisty oraz musli. Zawiera on więcej witamin, minerałów i błonnika. W ciągu dnia gdy dopadnie Cię zmęczenie możesz zjeść trochę gorzkiej czekolady lub mleczne, wystrzegaj się białej czekolady gdyż zawiera ona najwięcej tłuszczu. Do obiadu zamiast ziemniaków możesz spożywać ciemny, brązowy ryż lub szpinak. Szpinak jest źródłem żelaza, które wchodzi w skład hemoglobiny odpowiedzialnej za transport tlenu po naszym organizmie. Dodatkowo do obiadu możesz jeść kiszoną kapustę czy kiszone ogórki które zawierają również bardzo dużo witamin.
Być może Twoja ospałość jest spowodowana niedotlenieniem organizmu. Aby temu zapobiec jeżeli się uczysz to otwórz sobie okno i przewietrz pokój, tak samo rób przed snem. Jak wracasz ze szkoły to idź na piechotę, zrób sobie 15 minutowy spacer w ciągu dnia.Możesz pobiegać przez 5 minut na dworze.
Jeżeli nadal będziesz się czuła senna to udaj się do lekarza, który zdiagnozuje Twoje dolegliwości.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...