Skocz do zawartości
Forum

Wisząca skóra


Gość goralibim

Rekomendowane odpowiedzi

Gość goralibim

Witam!

Mam bardzo poważny jak dla mnie problem. Mój wzrost to 161cm i ważę nie całe 80 kg. I chcę bardzo schudnąć bo to ogromny problem dla mnie. Ale nie do końca wiem jak. Staram się mieć dużo ruchu, ćwiczę w domu. Rok temu udało mi się zgubić kilka kilogramów i byłam na dobrej drodze żeby wyglądać lepiej. Ale stało się później tak że dwa razy tyle co schudłam to przytyłam. Wiem moja głupota nie dopilnowałam tego. Boję się że jak schudnę to będę mieć wiszącą skórę. Bo już mam rozstępy na brzuchu. Jeśli mogłabym prosić o odpowiedź byłabym wdzięczna bo to ważne dla mnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli będziesz chudła wolno to skóra będzie się sama przystosowywała do mniejszej masy i mniejszego naciągnięcia. Poza tym, wolne chudnięcie jest zdrowsze dla organizmu i daje większe szanse na utrzymanie efektu końcowego.

Odnośnik do komentarza

Dopadł Cię tak zwany efekt jo jo, który spowodowany był najpewniej przez zbyt szybką utratę zbędnych kilogramów. Jeśli nie chcesz aby sytuacja się powtórzyła oraz nie chcesz mieć nadmiaru skóry chudnij w tempie 1 kg tygodniowo. Po skończonej diecie ogranicz spożycie kalorii o 400 kcal w porównaniu do wcześniejszej ilości sprzed diety.
Aby uniknąć nadmiaru skóry musisz podczas odchudzania zadbać o nią w odpowiedni sposób:
1. Podczas codziennej toalety masuj skórę, szorstką strona gąbki. Wykonuj okrężne ruchy.
2. Używaj kremów i balsamów ujędrniających i wyszczuplających. Może nie wyszczuplają ale ujędrniają i uelastyczniają skórę.
3. Stosuj peelingi w ten sposób pobudzisz skórę do regeneracji.
4. Ćwicz. Poświęć godzinę dziennie na ćwiczenia lub uprawianie jakiegoś sportu. Jeśli będziesz uprawiać sport unikniesz efektu jo jo.
5. Na rozstępy jeśli są czerwone lub fioletowe możesz używać maści na rozstępy, które możesz kupić w aptece.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...