Skocz do zawartości
Forum

Niepohamowana ochota na słodycze


Gość Blubbiś

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Blubbiś

Dzień Dobry!
Mam 13 lat i jestem dziewczyną.Z ok.58 kg schudlam do ok. 50 kg.Po dluższym czasie znowu schudlam,najniżej ważylam ok.45kg przy 163lub 164cm wzrostu.Po schudnięciu zdrowo się odżywialam,ale teraz teraz nie mogę powstrzymać się przed jedzeniem, szczególnie slodkich rzeczy, na dodatek jem je w dużych ilościach.
Dlaczego tak jest?.
Przez to znowu tyje i ważę już ok. 49 kg.Powtzrzam sobie,że jutro nie zjem niczego slodkiego,ale póżniej jest inaczej.Moja mama uważa ,że ja mogę je jeść bo jestem za chuda.Boję się,że wrócę dod poprzedniej wagi lub będę ważyć jeszcze więcej.
Na moje nieszczęście ciasto jest zawsze pod ręką, bo rodzice są związani ze słodkimi rzeczami poprzez swój zawód...
Jak przestać jeśc slodycze??
Czy potrzebna jest tylko silna wola, którą stracilam?
Chcialabym znowu jesc zdrowo i czuć się świetnie.
Czy istnieją sztuczki, które mogą pomóc przestać jeść niezdrowe jedzenie?

Odnośnik do komentarza

Twoja waga jest w normie więc nie musisz się odchudzać. Jeśli chcesz ograniczyć słodycze jest na to kilka sposobów:
1. żuj gumę bez cukru np owocową lub miętową.
2. pij wodę mineralną z cytryną i miętą, lub samą czystą .
3. unikaj miejsc w których może dopaść cię pokusa.Jeśli jest to trudne do wykonania, bo jak napisałaś Twoi rodzice są związani ze słodyczami i ciastem.To postaraj się unikać chodzenia kiedy masz ochotę na coś słodkiego do miejsc gdzie wiesz, że będzie ciasto lub inna słodycz.
4. Możesz tez kupić słodycze, których nie lubisz, których nie cierpisz jeść bo Ci nie smakują. Jak przyjdzie kryzys to może dwa razy się zastanowisz zanim zjesz coś słodkiego.
Jednak najlepszym sposobem jest silna wola i samokontrola.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem to że sobie zabraniasz słodyczy to cię najbardziej nakręca żeby zjeść je i to jeszcze w większej ilości niż tego potrzebujesz. To czasami jest kwestia psychiki a żaden substytut cie nie powstrzyma na dłuższą metę od jedzenia słodyczy.

Ja jak byłam w twoim wieku to mnie nie ciągnęło do słodyczy, od czasu do czasu coś skubnęłam ale nie zapychałam się tym. Kiedyś chciałam schudnąć i pierwsze co mi przyszło do głowy to odstawienie słodkich rzeczy, wydawało mi się to łatwe bo mnie za bardzo nie ciągnęło do jedzenia słodyczy. Wtedy mi mało język nie uciekł jak coś zobaczyłam w sklepie czy w domu w szafce. Pożerałam ich więcej niż jak sobie ich nie odmawiałam. Tak samo było za każdym razem jak próbowałam jakiś produkt wyeliminować z jadłospisu.

Moja rada: Po pierwsze odżywiać się prawidłowo żeby organizm nie odczuwał braków. Wiadomo jak odczuwa braki to będzie ci się chciało więcej tych słodyczy. A po drugie nie zabraniaj sobie jedzenia słodyczy, raczej postaw sobie za cel jedzenie ich w mniejszych ilościach. Jak coś chcesz zjeść słodkiego to skubnij sobie kawałek i odłóż na później, delektuj się każdym kawałkiem a nie połykaj go w całości. Po trzecie nie jedz słodyczy jako dodatek do jakiegoś obiadu czy czegoś tam nawet do kawy czy zwykłej wody. Lepiej jest trochę odczekać i zjeść oddzielnie.

Odnośnik do komentarza
Gość takietambyleco

Jak mnie dopada ochota na cos slodkiego, to "rzucam sie" (choc bez przesady, bo szybko sie nimi syce) glownie na owoce, ewentualnie zjadam kawalek gorzkiej czekolady (najlepiej z min. 60% kakao, bez dodatkow typu orzechy, skorka pomaranczowa albo nadzienie) albo czestuje sie garscia orzechow (nerkowce, migdaly, orzech wloski) badz nasion (dynia, slonecznik).

Poza tym przed pokusa siegniecia po jakis slodki, przetworzony produkt chroni mnie poniekad wiedza o jego skladnikach. Tzn. gdy czytam sklad i znajduje tam np. syrop glukozowo-fruktozowy, to cukierek czy jogurcik po prostu laduje z powrotem na sklepowa polke.

Kiedys lubilam i takie male co nieco. Do dzis wcinam bulki z budyniem albo z kremem orzechowym, albo paczki, ale robie to relatywnie rzadziej niz przed zmiana nawykow. Teraz moimi "slodyczami" sa generalnie rzeczy, ktore spisalam 2 akapity wyzej. Czemu? Ot tak, przyzwyczailam sie ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...