Skocz do zawartości
Forum

Brak redukcji oponki na brzuchu po odchudzaniu


Gość apapeq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

mam 28 lat. Początkiem 2010 roku ważyłem 89kg przy wzroście 176cm.
Przez cały 2010r powoli ale zszedłem z wagą do 83-4kg. Obecnie od stycznia 2011 wziąłem się za treningi MMA oraz ćwiczenia na siłowni (siłownia sporadycznie). Ważę już 77kg i raczej nie chcę chudnąć lecz reszta brzuszka, który niestety hodowałem niestety od LO (ponad 10 lat) nie chce zniknąć. Co prawda wyglądam już szczupło i po napięciu mięśni brzucha czuję je jednakże warstwa około 1 - 1,5cm tłuszczu całkowicie te mięśnie maskuje.
Zapewne zostaje też kwestia jeszcze troszkę rozciągniętej skóry ale czy i z tym coś można zrobić???

Odnośnik do komentarza

Witaj, miałam podobny problem. U mnie skuteczne okazały się regularne masaże oraz wcieranie kremów ujędrniających i wyszczuplających. Teraz skóra nie jest już tak obwisła jak kiedyś. Niestety na efekty musiałam trochę poczekać, ale opłacało się. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Proponuję robienie ćwiczeń na mięśnie brzucha:
1. Brzuszki
2. Nożyce - pionowe i poziome.
3. Wisimy na drążku do podciągania się i staramy się podciągnąć nogi jak najbliżej brzucha. Najpierw rób to z ugiętymi nogami. Potem jak wzmocnisz mięśnie brzucha spróbuj podnosić wyprostowane nogi tak by Tworzy się kąt 90 stopni pomiędzy nogami a brzuchem. ( tak jakbyś robił siad prosty)
Przy nadmiarze skóry pomocne będą kremy ujędrniające oraz napinające skórę. Bogatą ofertę tego typu produktów znajdziesz w każdej aptece czy drogerii.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...