Skocz do zawartości
Forum

Jakie i ile owoców mógłbym zjeść przed treningiem?


Gość Krycol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio ograniczyłem węglowodany jem je tylko na obiad przed treningiem żeby mieć siły na treningu ale od pewnego czasu brakuje mi cukrów i jestem strasznie osłabiony na treningu więc myślę że mogę to uzupełniać owocami ale nie mam pojęcia jakie i kiedy mógłbym jeść żeby nie przytyć i żeby dostarczyć tych cukrów do organizmu... Przedstawiam swoją dietę: Rano ok 8 musli z jogurtem owocowym potem ok 11 shejk białkowy 14 serek wieejski ze szczypiorkiem pół papryki i pół ogórka potem ok 16 obiad z reguły ryż jakieś mięso i surówki następnie jest trening o 19 trening po treningu wypijam shejk białkowy a następnie ok 22 zrjadam surówkę z warzyw bez tłuszczu i oleju i idę spać... ( jak idę na siłownię to po prostu obiad jem o godz 14 wtedy mam 3 h do treningu czyli siłowni ok 17 i o 19 treningu biegowego ) Prosiłbym o pomoc w sprawie tych owoców z góry dziękuję . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Posiłek po treningu powinniśmy spożywać około 30 minut po nim .Ewentualnie jeśli bierzemy odżywki to 30 minut po niej. Posiłek taki powinien zawierać pełnowartościowe białko oraz znaczne ilości węglowodanów w proporcji 1/2. Do posiłku po treningowego możemy dodać jakiś owoc w celu uzupełnienia glikogenu wątrobowego. Wybieraj takie owoce które mają wysoki indeks glikemiczny czyli np. ananasy, mango, kiwi, arbuzy, winogrona, rodzynki, figi, daktyle.

Odnośnik do komentarza

Treningi wypadają w ciągu dnia różnie, często mam problem co zjeść przed treningiem, aby był to posiłek sycący, dostarczający potrzebnych składników odżywczych ale również lekkostrawny i zdrowy.
Często chodzę na zajęcia schwinn cyclingu okolo 1,5h po śniadaniu. Co można jeść na takie śniadanie przed treningiem? Jeżeli trening jest w innej porze, co można przed nim jeść (na 1,5/1h przed)? Macie przepisy na zdrowe, lekkostrawne posiłki wegetariańskie?

Odnośnik do komentarza

Na 1,5-2 h przed treningiem powinieneś zjeść normalny posilek zawierający węglowodany złożone (ryż, kasza, ziemniaki itp), żeby mieć energię na trening i bialko. To czy zjeść owoc tuż przed treningiem zależy od tego jak reagujesz na węglowodany proste. Może być tak ze poczujesz szybki przypływ energii, ale szybko też poziom cukru spadnie i jeszze w trakcie treningu poczujesz się zmęczony. Wypróbuj, może być ten banan, może jakieś daktyle. Albo zrób shake z banana i białka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...