Skocz do zawartości
Forum

Problem z jedzeniem


Gość dioxide

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 16 lat, 165cm wzrostu i ważę 59 kg. Na początku grudnia miałam depresję, a co za tym idzie, nie mogłam na siebie patrzeć, ważyłam 65 kg. Najpierw przestałam jeść kolację, później ograniczyłam słodycze, następnie 2 śniadanie w szkole, a na sam koniec obiad, czasem nawet nic nie jadłam przez jeden do dwóch dni. Starałam się jeść >500 kcal dziennie, trwało to ponad 2 miesiące. Schudłam do 57 kg. W czasie ferii przestałam się przejmować swoją waga, tym jak wyglądam, jadłam normalnie, wszystkie posiłki, trwało to do niedawna. Teraz mi to wróciło, chociaż zjadam 3 posiłki dziennie, nie przekracza to 600 kcal, wykorzystuje każdą okazję żeby to spalić, ograniczam cukier do minimum, tłuszcz też próbuję, a moja waga stoi, a nawet ostatnio zauważyłam, że idzie w górę, chociaż cm nie przybywa. Cały czas mam wrażenie, że z każdym kęsem wazę coraz więcej i wyglądam co najmniej jak słoń. I już nie wiem co mam robić, co mam jeść, żeby waga spadła chociaż o 3-4 kg? bo do tego dążę. A mój jedyny sposób, to głodówka i liczenie kalorii wszystkiego, co z trudem zjem.

Odnośnik do komentarza

Masz prawidłową wagę. Problem tkwi w psychice. Liczenie kalorii daje Ci poczucie kontroli, ale wpędza Cię w szaleństwo... Idź do psychologa i zacznij się inaczej postrzegać, bo grozi Ci anoreksja przy takim postępowaniu i myśleniu.

Odnośnik do komentarza

Twoja obecna waga jest prawidłowa. Nie możesz tak rygorystycznie podchodzić do diety. spożywanie dziennie tylko 600 kcal w Twoim wieku grozi poważnymi zaburzeniami ze strony układu pokarmowego i hormonalnego, może również prowadzić do poważnych niedoborów witamin i związków mineralnych. Twój organizm zaczyna, gromadzić w sobie substancje odżywcze na gorszy czas. Dlatego nie ma dalszego spadku wagi. Musisz koniecznie porozmawiać z rodzicami i udać się do dietetyka i psychologa bo Twoje podejście może wskazywać, że cierpisz na zaburzenia odżywiania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...