Skocz do zawartości
Forum

Błonnik a zaparcia


Gość a...l

Rekomendowane odpowiedzi

ja niestety bardzo się zapchałam błonnikiem ale naprawde spożywałam duże ilości I mało piłam bo miałam nadzieje ze dzieki temu schudne,ale zamiast spadku wagi nabawiłam się zaparć.dopiero mi dicopeg 10g pomógł,bałam sie ze spowoduje on rewolucje bo miałam swiadomosc ze sporo tego sie nagromadziło w jelitach,ale na szczescie zadziałał skutecznie ale bezboleśnie :)

Odnośnik do komentarza

@kizio ja dosłownie strzeliłam sobie takiego samego gola ;/ myslalam ze odkrylam najlepsza metode na odchudzanie z blonnikiem i dodawalam go do wszystkiego. Nawet sosy mialy 2/3 lyzeczki blonnika ;/ a do wszystkiego trzeba podchodzic z umiarem przeciez. Skonczylo sie u mnie niczym innym jak okropnymi zaparciami, ktore zaczely sie powtarzac, wiec poszlam do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Gość Movea Ekspert

Błonnik jest cennym składnikiem diety przeciw zaparciom. Jego obecność w jadłospisie często zapobiega kłopotom z wypróżnianiem. Spożywanie produktów błonnikowych może mieć również korzystny wpływ na zdrowie osób z cukrzycą czy podwyższonym poziomem cholesterolu we krwi. Gdy mówimy o błonniku nie mamy na myśli jednej substancji. Pod względem chemicznym jest on mieszaniną związków o różnorodnej budowie, zaliczanych do wspólnej grupy węglowodanów. Wyróżnia się błonnik: rozpuszczalny i nierozpuszczalny w wodzie. W skład frakcji rozpuszczalnej w wodzie wchodzą: pektyny, gumy, śluzy, betaglukan oraz inulina, frakcja w wodzie nierozpuszczalna zawiera głównie celulozę, hemicelulozę i ligniny. W zapobieganiu zaparć najważniejszą rolę pełnić będą składniki w wodzie nierozpuszczalne. Mają one zdolność pęcznienia co prowadzi do zwiększenia objętości stolca, poprawiają również perystaltykę jelit regulując w ten sposób kłopoty z wypróżnieniem. Błonnik jest zatem pożądanym składnikiem naszej diety jednak aby skutecznie zwalczał gnębiące nas dolegliwości musi zostać spożyty z duża ilością wody. Wykazano badaniami klinicznymi, że zwiększenie podaży płynu podczas stosowania diety bogatoresztkowej powoduje wzrost ilości wypróżnień w ciągu tygodnia. W skrajnych przypadkach, gdy błonnika spożywamy bardzo dużo w stosunku do ilości przyjmowanych płynów może dojść do uporczywych zaparć a nawet do zaczopowania jelita. Więcej informacji na temat diety w zaparciach można znaleźć na blogu: http://www.movea.pl/blog.

Odnośnik do komentarza
Gość Marianna45

Sama wiem jak dużym problemem są kłopoty z zaparciami, ponieważ ciągle coś nam doskwiera i tak naprawdę nie możemy cieszyć się życiem. Ja musiałam radykalnie zmienić sposób odżywiania oraz rozpocząć wspomaganie różnymi dodatkowymi produktami i suplementami, aby wrócić do pełni zdrowia. Dlatego mogę polecić Ci dobry sklep ze zdrową żywnością z którego korzystam już od dłuższego czasu https://sklepagnex.pl/pl/c/Blonnik-Witalny-Oczyszczajacy/65 mają szeroki wybór produktów wspomagających również układ trawienny w odpowiedni sposób za pomocą naturalnych rozwiązań, a one przynoszą oczekiwane rezultaty.

Odnośnik do komentarza

zaparcia są spowodowane tez problemem z jelitami, cos jest ewidentnie nie tak. Ja miałam pamiętam potworne problemy z jelitami, na które pomogła mi intesta, właściwie to tylko dzięki intescie całkowicie pozbyłam sie paskudnego problemu. Dodatkowo piłam tez duże ilości wody.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio słyszałam że na jelita i ich dolegliwosci dobra jest sól himalajska różowa. Znalazłam ją tu sól himlajska różowa Postanowilam poszperać w internecie i poszukać wiadomości. Okazuje się że ta sól zawiera wiele minerałów a nie zawiera chorku sodu który jest szkodliwy dla naszego zdrowia. Dlatego warto zrezygnować z tradycyjnej soli kuchennej. Która ma zły wpływ na nasze zdrowie w tym na jelita, bo zawiera w swoim składzie duże ilości chemii.

Odnośnik do komentarza

Przy zdrowej diecie i piciu odpowiedniej ilości plynów,nie trzeba się wspomagać błonnikiem. Czasem każdemu zdarza się zaparcie, np w podróży i w takich sporadycznych przypadkach u mnie najlepiej sprawdzają się czopki evaqu. Działają po kilku minutach, miejscowo, nie przeczyszczają

Odnośnik do komentarza

Mało co pomaga, większość zmian w diecie kompletnie nie przynosi żadnych profitów. Znam ten temat i wiem, czego się można po tym spodziewać. Wprowadzałam masę zmian, które nie przyniosły żadnych efektów. Dopiero Goko cokolwiek dało. W przeciwnym wypadku cudów nie będzie. Potestujcie, wtedy będzie OK. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...