Skocz do zawartości
Forum

Jak się pozbyć oponki na brzuchu?


Gość aniutek59

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aniutek59

Mam 18 lat i ważę ok. 55 kg przy 172 wzrostu. Zaznaczę, że nigdy nie byłam gruba, ale odkąd pamiętam mam tę straszną oponkę. W ubiegłym roku ostro wziełam się za siebie, niestety ćwiczenia na brzuch i orbitek nie przyniosły pożądanego przeze mnie efektu - zamiast zrzucić oponkę, zaczełam wyglądać jak chudzielec w ciąży ! Może przyczyną tamtego stanu rzeczy (przez ten rok wróciłam do swojej obecnej wagi) było złe odżywianie - stosowałam mniejsze porcje i częściej jadłam (od czasu do czasu pozwalałam sobie na coś niedozwolonego podczas diety), ale nie zwracałam uwagi na "jakość" jedzenia. Ogólnie rzecz biorąc, nadal mam chude nogi i ręce (wolałabym byc bardziej umięśniona), przy czym mój brzuch jest dość wystający i "galaretkowaty", że tak powiem. Już nie wiem, co mam robić - staram się kręcić hula-hop 30 min. dziennie, przynajmniej co drugi dzień wykonywać różnego rodzaju ćwiczenia na brzuch oraz czasem pojeżdzę sobie na orbiteku ok.30 minut. Byłabym ogormnie wdzięczna za udzielenie mi jakiś wskazówek i porad. :)

Odnośnik do komentarza
Gość magdalena0

Może spróbuj 6 Widera lub wysmuklające ćwiczenia pilates i callanetics. Pamiętaj także o wcierania w te okolice ciała kosmetyków ujędrniających i wyszczuplających, najlepiej dwa razy dziennie. Warto także wykonywać codzienny masaż z wykorzystaniem peelingu. Te sposoby pomogą "rozbić" tkankę tłuszczową na brzuchu i pozbyć się "galarety". Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Unikaj przed wszystkim podjadania między posiłkami oraz jedzenia tłustych i smażonych potraw.
Co do ćwiczeń to albo możesz zapisać się na siłownię i wykupić sobie kilka treningów z trenerem albo ćwiczyć w domu. Mięśnie brzucha wymagają od nas bardzo systematycznej pracy i wytrwałości. Nie da się ich wyrzeźbić w ciągu 2 -3 tygodni. Przykładowe ćwiczenia które powinny ci pomóc to:
1. Ćwiczenia na mięśnie skośne brzucha
2. Pilates na płaski brzuch
3. Ćwiczenie na mięśnie proste brzucha

Odnośnik do komentarza
Gość Negronigirl

Stosowałam diete Dunkana, piłam litry zielonej herbatki i jadłam na zielono czyli same owoce i warzywa. Ale niestety mam większy problem z moją fałdką po ostatniej ciąży, robie brzuszki, próbowałam już chyba wszystkiego. Już gotowa jestem poddać się jakiemuś zabiegowi. Przyjaciółka ostatnio na basenie zauważyła ten mój brzuch i mówiła o jakimś zmrażaniu tłuszczu, że może by mi pomogło, wiecie jak to działa?

Odnośnik do komentarza

Z tego co czytałam zabieg nie jest inwazyjny. Nie wymaga cięć, szyć, itp. działań. Następnego dnia po zabiegu możesz już śmiało ruszać w miasto Już pierwszy przynosi ciekawe efekty. Ale sądzę, że jeśli zdecydujesz się na niego to i tak najlepiej skonsultuj się z lekarzem, on najlepiej rozwieje Twoje wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Gość da...bi

Witam mam 12 i pół roku jestem dziewczyną . W tydzień chcę schudnąć co najmniej 5 kg. Moja waga to 55kg a wzrostu mam 150cm. Chcę się dowiedzieć czy jest to możliwe i jaką dietę mam zastosować i czy nie będzie jakichś komplikacji związanycz z odchudzaniem. Wszyscy się ze mnie śmieją bo mam duży brzuch.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam 20 lat, jestem studentem i mam problem z oponką na brzuchu oraz boczkami. Mój wzrost to ok 180cm a waga to 75kg. Ogólnie jestem dosyć szczupły, jedynie ten brzuch. Jakiś czas temu biegałem po około 10km (1h) dziennie a oprócz tego pracowałem fizycznie przez 10h. Straciłem wtedy 4 kg w ciągu 2mc jednak oponka była nadal. Nie chodzi mi o stratę wagi tylko o poprawienie wyglądu swojego brzucha. Powinienem ćwiczyć czy może jakaś dieta (Nie mam za bardzo czasu na zdrowe odżywianie i myślę, że to może być problemem)?

Odnośnik do komentarza

Witam . Mam 22 lata, 156 cm i 57 kg wagi. Moim największym problemem jest wielka oponka na brzuchu i wg mnie obficie grube uda. Rozpoczęłam treningi na siłowni zgodnie z dążeniem do zasady 20min rozgrzewki na rowerku czy też orbitreku i minimum 40 min biegania na bieżni. Lubię ćwiczenia aerobowe ale nie znoszę siłowych, do których chyba nigdy się nie przekonam :) lecz nie w tym rzecz . Głównie chodzi mi o odżywianie, gdyż to jest najbardziej problematyczne . Rozkład zajęć na uczelni i CODZIENNA PRACA w godzinach nocnych minimum 4 h nie pozwala mi regularnie jeść , przykładem może być przesiedzenie na uczelni jednego dnia od godziny 8 do 20 po czym szybki transport do pracy i odespanie kolejnego dnia z przerwą na trening i kolejny dzień w pracy. Nie wiem co mam zrobić aby efekty treningów dały jakieś rezultaty a nie tylko bezczynne bieganie i podjadanie kiedy dusza zapragnie . Pomocy ! :)

Odnośnik do komentarza

to spróbuj to wypośrodkować, jedz 4-5 posiłków co 3 godziny, jeżeli pracujesz na nockę to możesz zjeść jeden posiłek koło 1-2 w nocy. Do tego pij czerwoną herbatę lub zieloną - tu już jak wolisz, unikaj fast foodów i śłodyczy. Zamiast buły to jedz chleb razowy, albo jakieś warzywa czy owoce

Odnośnik do komentarza
Gość KAMILIOZA1990

PRZEDEWSZYSTKIM ZACZNIJ OD TRENINGU, TYPU BIEG. ROWER. SILKA..
I ULOZ SOBIE DIETE W KTOREJ BEDA WARZYWA NISKOKALORYCZNE OWOCE I KURCZAK
NAJWAZNIEJSZA TEZ JEST WODA! MUSI BYC ZRODLANA I NIEGAZOWANA! ZERO SLODKICH NAPOJOW! MOJ PRZEPIS NA DIETE: JEM W GODZINACH OD 9 RANO DO 17 PO POLUDNIU. KONCZE NA LEKKIM POSILKU A ZACZYNAM NA DOSC OBFITYM SNIADANIU! PIJE WODE, EWENTUALNIE SOK Z SWIEZEGO GREJPFRUTA DO LUNCHU. TRENUJE 3 RAZY W TYG, PONIEWAZ PRACUJE. I WAZYLAM 65 KILO 167CM TERAZ WAZE 59 KILO JESTEM HAPPY! :)

Odnośnik do komentarza

o ja , Kamilioza chciałam konkretnej odpowiedzi na wyżej wymienione zapytania a nie standardowej regułki na temat zdrowego żywienia. zjem ostatni posiłek o 17 a do 2 w nocy to co ? no więc właśnie . trenuje dalej regularnie już nie codziennie, ale co drugi dzień godzinę biegam , na bieżni próbuje kombinować interwałowo ;) ale dieta. dalej jest z tym problemem. jeszcze sesja. ostatnie 6 dni to było dla mnie 11h snu . dramat.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy jest to dobre rozwiazanie. Czytałam o tych gorsetach ale nie jest to zdrowe z uwagi na to, ze sciska Ci wszystkie narządy wewnętrzne. Poza tym każda kobieta wraca do sprawności w swoim własnym tempie. Moim zdaniem liczy się tutaj przede wszystkim aktywność fizyczna oraz dobrze dobrana dieta. Ćwiczenia dobieramy sobie zgodnie ze swoim stanem. Nie ma się co niepotrzebnie forsować, jeśli damy sobie spokój po porodzie miesiąc czy dwa to nic się nie stanie. No i jako wspomaganie dobrze jest również przekonac się do ziół oczyszczających organizm. Całkiem niezłym suplementem na odchudzanie jest również Olej MCT. Poczytajcie sobie na stronie, jaka tutaj podlinkowałam. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...