Skocz do zawartości
Forum

Duży brzuch po jedzeniu


Gość Michałek1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michałek1

Witam, mam 17 lat i pewien problem, z którym zmagam się od kilku miesięcy. Mianowicie mój brzuch znacznie się powiększa po każdym posiłku ( w pasie czasami nawet o prawie 8-10 cm). Ogólnie jestem dosyć chudy, nie mam tkanki tłuszczowej, od pewnego czasu ćwiczę regularnie na siłowni oraz biegam. Zdrowo się odrzywiam, jem dużo warzyw oraz pije co najmniej 2l wody dziennie. Jem bardzo wolno i staram się spożywać dużo błonnika. Posiłki staram się aby były w miarę lekkie i nie zawierały znacznej ilości tłuszczu. Rano mój brzuch jest płaski, dodam, że mam 175 cm i ważę około 62 kg. Stosowałem juz wiele diet, w poszukiwaniu tej idealnej ale doszedłem do wniosku, że nie ma znaczeniu co zjem, zawsze mój brzuch staje się ogromny. Spożywam 5-6 małych posiłków dziennie. Nie mam zaparć, a brzuch ( naprawdę ) ostatni raz bolał mnie dobrych kilka lat temu.
Miał ktoś może podobny problem i zna jego rozwiązanie ? Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Gość Paula777

Sprobuj diete rozlaczna tzn. nie mieszac bialek i weglowodanow w jednym posilku. Czyli warzywa z kasza lub brazowym ryzem albo warzywa i mieso badz jajka (jesli jestes wegeterianinem) do tego tych dwoch tez najlepiej nie mieszac, i zawsze lepiej zjesc pierwsze wszystkie warzywa a potem to co nam na talerzu zostalo. No i pamietaj, zeby nie pic nic do ok. 2 godz. po zjedzeniu posilku, bo w ten sposob zobojetniasz kwas zoladkowy, ktory powinnien byc odpowiednio kwasny, zeby dobrze przetrawic pokarmy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...