Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie po 60. roku życia


Gość paulina4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość paulina4

Witam wszystkich odchudzaczy. Należę do tego grona od... zawsze. 3 lata temu moja waga przekroczyla 110/111 kg, w końcu zawzięłam się i na dzień dzisiejszy mam 78,5 kg. A miałam już 74 kg. Nie ćwiczę, bo jestem za leniwa do tego rodzaju ruchu. Natomiast korzystam z roweru i kijków NW. Mam pytanie, czy wśród szanownego gremium są może moje ,,rówieśnice"? Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Witaj!

Właściwe odżywianie pozwala zachować dłużej sprawność fizyczną i umysłową. Proces starzenia się organizmu jest nieuchronny. Często możemy jednak sprawić, aby postępował on wolniej i dzięki temu dłużej zachować sprawność zarówno fizyczną, jak i umysłową. Wielu naukowców dowodzi, że organizm ludzki jest przystosowany do osiągnięcia 110-120 lat życia. Dlaczego jednak tak niewielu osobom udaje się dożyć sędziwego wieku? Wynika to z błędów popełnianych przez człowieka już w młodości, a dotyczących m.in. złego odżywiania. Nawet po 60. roku życia nie jest jeszcze za późno, aby dokonać odpowiednich zmian w codziennym życiu i dzięki temu poprawić jego jakość. W starszym wieku dochodzi do wielu zmian w funkcjonowaniu organizmu.

Najważniejsze zasady to:
- Zaleca się, aby kobiety po 60. roku życia zwiększały dzienne spożycie wapnia do 1100 mg.
- Trzeba zadbać o to, aby w diecie nie zabrakło witaminy D.
- Należy również pamiętać o witaminach antyoksydacyjnych - C, E i beta-karotenie.
- Posiłki urozmaicone i atrakcyjne wizualnie mają istotne znaczenie w pobudzaniu osłabionego apetytu.
- Wskazane jest unikanie potraw ciężko strawnych, które długo zalegają w żołądku. Dlatego raczej nie poleca się smażenia jako metody kulinarnej. Zdecydowanie lepsze jest gotowanie, duszenie bez obsmażania lub pieczenie w folii.
- W codziennym jadłospisie powinny się znaleźć produkty mleczne, pełnoziarniste produkty zbożowe, warzywa, owoce oraz chude mięsa i przetwory mięsne.
- Ograniczyć warto cukier i słodycze ze względu na występującą u większości osób starszych obniżoną tolerancję glukozy.

W wielu przypadkach dieta powinna być ustalana indywidualnie ze względu na ewentualne choroby czy też istniejącą nadwagę lub niedożywienie.

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Jestem w podobnym wieku co Ty. Praktycznie od dziecka miałam problemy z wagą. Walkę podjęłam dopiero, gdy wykryto u mnie problemy z sercem. Strasznie się wtedy przestraszyłam i postanowiłam wziąć się za siebie. Byłam bardzo zdeterminowana, gdyż na włosku wisiało moje życie! Zaczęłam od wizyty u dietetyczki. Dostałam ułożony dla mnie jadłospis. W klubie fitness mogłam ćwiczyć pod okiem fachowca. Ćwiczenia były dostosowane do moich obciążeń kardiologicznych. Podjęte działania zaczęły przynosić efekty, lecz były one bardzo powolne. Dowiedziałam się, że tak jest lepiej bo jeśli wolniej się chudnie to jest mniejsze ryzyko efektu jo-jo. Obecnie jestem szczupła, ćwiczę regularnie i czuję się świetnie! Powodzenia w walce ze zbędnymi kilogramami!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...