Skocz do zawartości
Forum

Jak zrzucić boczki?


Gość wawren

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 14 lat i chciałbym pozbyć się boczków i wyrobić sobie mięśnie, ale wiem, że sam trening nie wystarczy i potrzebna jest odpowiednia dieta, dlatego proszę o taką, która będzie dla mnie dobra. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

W wieku 14 lat nie można stosować diet odchudzających, ponieważ organizm nadal się rozwija. Skup się jedynie na tym, by dieta była zdrowa. Jedź 5 regularnych posiłków składających się z warzyw, owoców, chudego mięsa, nabiału i pełnowartościowych węglowodanów (kasze, ciemne pieczywo itp.). Nie ograniczaj rygorystycznie kaloryczności, na przykład do 1000 kcal. Na boczki dobre są ćwiczenia na twisterze.

Odnośnik do komentarza

W Twoim wieku nie powinno się być na diecie, gdyż Twój organizm się rozwija i potrzebuje cały czas nowych dostaw substancji budulcowych dla organizmu. dlatego musisz pamiętać aby dostarczać odpowiednie ilości składników odżywczych, witamin i związków mineralnych.
Na boczki najlepsza są ćwiczenia oraz wzmożona aktywność fizyczna.
Zaproponuję Ci dwa ćwiczenia na pozbycie się boczków:
1. Połóż się na podłodze bardzo blisko ściany, tak by Twoje nogi były oparte na całej długości o ścianę. Tak jakbyś chciała wykonać siad prosty na ścianie. Następnie wykonaj rozwodzenie nóg. Musisz pamiętać aby nogi cały czas były proste. Staraj się jak najbardziej rozszerzyć nogi. Wytrzymaj w tej pozycji jakieś 10 sek i powróć do pozycji wyjściowej. Całe ćwiczenie powtórz 10 razy.
2. Połóż się na lewym boku. Nogi proste. Głowa podparta lewą ręką, prawa ręka przed nami podpiera ciało. Unoś wyprostowaną nogę jak najbardziej góry. starający się by kąt między nogą a resztą ciała wyniósł 90 stopni. Wytrzymaj w tej pozycji 10 sek i powtórz to ćwiczenie 10 razy na każdą ze stron.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...