Skocz do zawartości
Forum

Anoreksja?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problemy ze sobą - depresję nieleczoną od jakichś 2 lat, moja rodzina o tym nie wie. Zawsze jadłam dużo słodyczy i dużo wszystkiego, nie miałam nadwagi, ale nie lubiłam swojej budowy. Z powodu problemów zaczęłam ćwiczyć i nagle jeść zdrowo. Drastycznie zmieniłam swój sposób żywienia na zdrowszy i wyeliminowałam słodycze, soki, fast food, jasne pieczywo, słodkie płatki śniadaniowe, herbatę z cukrem i wiele innych. To mi nie wystarczyło, przestałam dodawać do czegokolwiek miód i rodzynki, zaczęłam jeść na śniadanie owsiankę z 5 łyżek płatków na wodzie i utartym jabłkiem. W szkole 3 kanapki i jabłko, które zmieniłam na pomidora, bo mniej cukru o kalorii. Obiad w szkole, w domu o czasem kolacja. To też mi nie wystarczyło. Teraz na śniadanie jem owsiankę z 3 łyżek płatków i jabłka i 1 obiad w domu który musze jeść. Jestem często głodna, ale zapjam głód woda lodowata. Ciągle przeglądam tabelki z kaloriami i ważę się 2 razy dziennie. Wczoraj jak pokazało mi na wadze wieczorem o kilka dag więcej to się poryczałam i miałam źle myśli. Jak tydzień temu dostałam na obiad w domu trochę więcej niż zazwyczaj to prawie wymusiłam wymioty. Schudłam jakieś 4 kg w 3 tygodnie o chce jeszcze stracić 5 kg. Mam niedowagę prawie 2 kg, ale chcę widzieć swoje zebra.. czy to jest anoreksja?

Odnośnik do komentarza

ANOREKSJA , według mnie jeszcze nie jest , ale niestety jesteś nią zagrożona. Postępujesz bardzo nie rozsądnie, tak to nazwę GŁODZENIE SIĘ nie jest dobrym sposobem na chudnięcie. Wystarczy że będziesz jadła zdrowo lecz w normalnych ilościach. Poza tym ciało anorektyków nie jest ładne. Traci ono swoją jędrność , żeby wyglądać szczupło i "fit" powinno się ćwiczyć a nie wyniszczać organizm poprzez niejedzenie. Anoreksja to bardzo poważna choroba psychiczna która może prowadzić do śmierci. Na twoim miejscu zastanowiłabym się nad tym co robisz i zaczęła ćwiczyć. Jeśli nie pomaga ci moja opinia polecam udać się do psychologa jeżeli twierdzisz że masz depresję , psycholog to nie żaden wstyd to osoba która może i będzie potrafiła ci pomóc . Jeśli chcesz znać dobrą dietę nie wyniszczającą twojego organizmu napisz lub udaj się do dietetyka ! Mam nadzieje że pomogłm :)

Odnośnik do komentarza

Witam, mam 17 lat i znalazłam sie niedawno z anoreksją, a obecnie z kompulsywnym objadaniem się... jestem pod opieką psychologa, ale potrzebuje pomocy ... słodycze i pieczywo działają u mnie jak zapalnik i wywołują obżarstwo. Proszę o jakieś wskazówki może jadłospis tygodniowy, by wrócić jakoś do zwykłego życia... jestem niską osobą i przybieram szybko na wadze...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...