Forum Żywienie i fitness

piperyna

~DariaTDi

~DariaTDi

Hej! Słuchajcie słyszałam ostatnio, że piperyna może pomóc w procesach odchudzania. Czym ona w ogóle jest ktoś coś kojarzy?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~megankoks

~megankoks

"..organiczny związek chemiczny, alkaloid występujący w pieprzu czarnym pochodna piperydyny. Znajduje się w wierzchniej warstwie owoców czarnego pieprzu…" - wystarczy troszeczkę się wysilić ;)

~DariaTDi

~DariaTDi

No dobrze już dobrze mogłam sama poszukać ale po to są takie fora by pytać. W pieprzu czarnym no, ale chyba nie o to chodzi by jeść całymi opakowaniami pieprz bo to bezsensu trochę i raczej nie możliwe.

~sprawdź

~sprawdź

To są tak zwane naturalne spalacze tłuszczu spożywanie w większych ilościach podnosi temperaturę ciała, co ponoć dodatkowo spala kalorie. Rozgrzewa owszem ale z tym spalaniem nie przesadzajmy.

~DariaTDi

~DariaTDi

No to dość ciekawy temat i faktycznie jak dodasz do zupy za dużo pieprzu to Ci się aż gorąco robi. A tak w ogóle mam dość już słuchania o magicznych działaniach niektórych sumpelemtów, które powodują jedynie efekt placebo. Myślicie, że mogę dostać jakoś dobrze stężoną piperynę? A

~agnieszkakorczyk

~agnieszkakorczyk

pewnie ze sa takie tabletki trzeba tylko dobrze poszukac ja sie za dobrze nie orientuje ale poszukaj w necie albo najlepiej zapytaj w aptece

~sprawdź

~sprawdź

Nie bardzo wierzę w tą stężoną piperynę bo mogła by wyrządzić szkody w przewodzie pokarmowym. Wpisz sobie w google naturalne spalacze tłuszczu i poczytaj jakich przypraw używać w kuchni.

~niuśkka

~niuśkka

a ja tak nie uważam efekty coś jest odpowiedni zrobione ma jakiś atest to powinno być bezpiecznie i przynosić efekty

~wojowniczkaoz

~wojowniczkaoz

NO to skoro tak uważasz to w dzisiejszych czasach wcisną Ci każdy bubel! hah :D

~michealle

~michealle

Wcale tak nie jest czasem można znaleźć na prawde dobry produkt trzeba tylko umieć dobrze przesiewać informacje znajdujące się w internecie.

~DariaTDi

~DariaTDi

SAMA już sobie znalazłam.. najlepszym preparatem podobno z pieperyną jest Piperyne Forte który ma ponad 90% stężonej piperyny myślę, że to może być dobry trop.

~michealle

~michealle

Myślę, że jeśli Tobie taki produkt odpowiada to jak najbardziej możesz próbować, wiem jedno piperyna faktycznie jakoś tam działa nie powoduje tylko jakiegoś dziwnego placebo