Skocz do zawartości
Forum

Jak schudnąć i zmienić swoje nawyki żywieniowe?


Gość Lara124

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 19 lat, 175 cm wzrostu oraz ważę - uwaga 85 kg! (jestem kobietą). Ćwiczę od 2 lat Taekwondo 2-3 razy w tygodniu oprócz tego spacer z psem, ostatnio czasem 10 minut skakanki. Otóż bardzo bym chciała zrzucić troszkę ciała, bo przeszkadza mi to bardzo w treningach i ogólnie w życiu, jestem wolniejsza i szybciej się męczę. A poza tym wygląda to brzydko jak na dziewczynę. Co do odżywiania to obecnie nie stosuję diety, nie umiem jej sporządzić aby pasowała do "sportowego trybu życia" (na wiosnę chce zaczac jeszcze biegać 3 razy w tygodniu). Ogólnie jem śniadanie ok 6 rano potem w szkole ok 11(słodka bułka np), obiad nieregularnie gdyz to zależy od szkoły ale w okolicach 13 - 16. Kolację ok 20. Przyznaję się, że jem raczej dużo. Nie wiem co z czym łączyć aby było zdrowo i abym schudła bez efektu jojo który miałam zawsze gdy tylko próbowałam schudnąć. Bardzo proszę o pomoc, z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim musisz zacząć mniej jeść i zdrowsze produkty. Unikaj słodyczy, smażonego jedzenia i fast foodów. Na pewno dobrze jest regularnie ćwiczyć. Musisz uzbroić się w cierpliwość, ponieważ zdrowe chudnięcie to długotrwały proces, ale warto poczekać :)

Odnośnik do komentarza

Jesteś dosyć aktywna więc najprawdopodobniej Twój problem jak sama zauważyłaś wynika ze zbyt dużej ilości przyjmowanego jedzenia.Musisz ograniczyć jedzenie. Spożywaj 4-5 małych porcji jedzenia, tak by ostatni posiłek był spożywany na 3 godziny przed snem. Staraj się jeść o konkretnych porach w miarę regularnych odstępach, w ten sposób uregulujesz pracę układu pokarmowego. Unikaj spożywania tłustych potraw, fast foodów, słodyczy, chipsów oraz napoi gazowanych. Wszystkie te produkty są źródłem cukru i tłuszczu, które należy ograniczyć w diecie. Zamiast nich jedz warzywa i owoce, pij wodę mineralną, czerwoną herbatę lub zieloną, soki byle nie dosładzane. Zamiast potraw smażonych wybieraj te gotowane, duszone lub pieczone, posiadają one mniej tłuszcz a przez to są mniej kaloryczne. Unikaj białego pieczywa i wyrobów z mąki pszennej, zamiast nich wybieraj produkty z mąki żytniej, pełnoziarnistej. Zawierają one więcej błonnika, minerałów, i witamin. Jedz chude mięso kurczaka, indyka czy kaczkę unikaj czerwonego mięsa. Do swojej diety wprowadź ryby, są one bardzo zdrowe gdyż zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe oraz są stosunkowo niskokaloryczne.
Ćwicz dalej tak jak to robiłaś do tej pory i powinnaś po pewnym czasie dostrzec efekty.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...