Forum Żywienie i fitness

Czy śniadanie trzeba jeść od razu po przebudzeniu?

~d...l

~d...l

Czy śniadanie trzeba jeść odrazu po przebudzeniu? Według niektórych lepiej zjeść śniadanie 3 godziny po przebudzeniu

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Kamileon

~Kamileon

Na pewno nie trzeba - ostatnio coraz popularniejsze jest poszczenie (IF) polecam poczytac na ten temat.

coldmuse

coldmuse

Od razu po przebudzeniu szklanka wody na rozruszanie organizmu, a śniadanie należy zjeść pół godziny po przebudzeniu.

149547 coldmuse Kobieta, 23 lata, Bydgoszcz
celaa

celaa

Polecam wodę z cytryną na czczo :) Po odstępie 30-40 min warto zjeść pożywne śniadanie.

148072 celaa Kobieta, 30 lat, Słubice
bartoszokarek

bartoszokarek

OK, ale czy ktoś w końcu ma coś pewnego. Nie spekulację. Prosiłbym o link/info gdzie mogę znaleźć (najlepiej w języku angielskim) pewne informację, albo takie z którego ktoś czerpał :)

149795 bartoszokarek Mężczyzna, 44 lata, Poznań
Emi_90

Emi_90

Może nie od razu po przebudzeniu, ale ok. pół godziny-godzinę, gdy wstaniesz. Możesz wykorzystać przepisy ze strony https://www.womenshealth.pl/ i przygotować posiłek wieczorem, a rano zabrać go ze sobą i zjeść np. w pracy.

210186 emi-90 Kobieta, 29 lat, Braniewo
MarcinPon

MarcinPon

Na pewno nie należy jeść od razu po przebudzeniu śniadania. Jak ktoś tu napisał. Najlepiej zacząć dzień od szklanki wody ;)

210420 marcinpon Mężczyzna, 30 lat, Łódź
Camilo1

Camilo1 wpis edytowany

Dość często zaniedbuję kwestie związane ze śniadaniem, gdyż pracuję do późna i więcej czasu poświęcam na sen, żeby być wypoczętym i znowu do pracy. Nie mam czasu na przygotowywanie posiłków, więc myślałem o cateringu dietetycznym. Trochę przeszukałem internet i prosiłbym o opinie na temat tej firmy dreamslim.pl . Byłbym wdzięczny za opinie na jej temat z waszej strony. Jeśli znacie inne firmy to możecie podesłać. Pozdrawiam i miłego dnia życzę.

248022 camilo1 Mężczyzna, 21 lat, Katowice
ewelina.dietetyk

ewelina.dietetyk

Śniadanie warto zjeść w pierwszej części dnia, najlepiej do 1 godziny od przebudzenia. Po nocnym poście potrzebujemy energii. Gdy nie dostarczymy substratu możemy poczuć się senni, zmęczeni, a dodatkowo mogą towarzyszyć nam objawy związane z rozpadem glikogenu (materiału zapasowego glukozy) w wątrobie (np. mdłości).

215020 ewelina-dietetyk Kobieta, 25 lat, Warszawa
Camilo1

Camilo1

Dla mnie poranki bez śniadania to prawdziwa masakra, ale czasami trzeb zjeść coś szybkiego na mieście jak się nie ma czasu

248022 camilo1 Mężczyzna, 21 lat, Katowice