Forum Żywienie i fitness

Suplementacja witaminy D3

~r...m

~r...m

Witam Jestem osobą aktywnie fizyczną, przede wszystkim na siłowni. Dbam o diete. Ostatnio zainteresowałem się witaminą D3, ale nie umiem znaleźć dobrego suplementu by uzupełnić tę witaminę naturalnie. Mój kolega polecił mi: http://freak-shop.pl/pl/p/PowerXsport-Power-D3-180-tabl./918 ale ma to aż 2500% minimalnej dawki co wg. mnie jest za dużo. Stąd pytanie czy jest to dobry dla mnie suplement? Jeśli nie to jaki inny? Moje dane: 17 lat (nie całe jeszcze) waga: 76kg wzrost: 183cm

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Kamileon

~Kamileon

Ustalone zapotrzebowanie na witamine D jest zdecydowanie za niskie, polecam obejrzec ten film - dowiesz sie jak dziala witmaina D i jaki poziom powinien byc poziom we krwi.

~Greta18

~Greta18

Każda grupa wiekowa ma wyznaczone inne zapotrzebowanie na witaminę D3. Warto zapytać lekarza lub farmaceutę, a najlepiej przed suplementacją zrobic sobie badanie z krwi na witaminę D.

~mama martynka

~mama martynka

Witajcie, ja juz dawno zaczełam suplementację wit D i K swojego dziecka, głównie ze wwzględu na przypadki krzywicy u mojego dziecka. Ważne by te dwie witaminy dostarczac razem, ja znalazłam preparat KiD Vitum i gorąco polecam

~kits

~kits

filmik rzeczywiście wart uwagi:) polecam posłuchać tego i innych tego samego autora, w których tłumaczy dlaczego wraz z witaminą D3 powinno się brać K2.
Ja stosuję dvitum forte K2 , z witaminami w oleju lnianym

Czerniczka

Czerniczka

Zgadzam się z tym, że warto sprawdzić poziom witaminy D3 zanim zacznie się suplementację. Lekarz powinien nam ustalić odpowiednią dawkę - przy niedoborze przez pewien czas brałam końską dawkę i naprawdę mi pomogła, teraz mogłam już zejść do normalnej.

169718 czerniczka Kobieta, 30 lat, Warszawa