Skocz do zawartości
Forum

Jak wyjść z anoreksji i nie przytyć?


Gość o...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam 16 lat , ważę ok.44.6 kg przy wzroście 160 cm , wiem , że jest to niedowaga , gdyż sama zauważam , że ostatnio zmagam się z anoreksja. Odchudzanie zaczęłam jakoś pół roku temu , moi rodzice nie wiedzą , że nie raz stosuje kilkudniowe głodówki , jednak coraz częściej mówią mi że jestem za chuda. Moje pytanie jest następujące : jak wyjść z anoreksji by nie przytyć , ale również nie musieć iść ani do psychiatry ani psychologa czy dietetyka? Jak dobrać samej dietę by nie popaść w bulime?

Odnośnik do komentarza
Gość Albertyna

Jedz warzywa z dodatkiem białka. Najsmaczniejszą ich formą są sałatki warzywne z dodatkiem serów np. feta czy mozzarella lub z dodatkiem słonecznika prażonego na suchej patelni czy z dodatkiem grzanek, kurczaka tuńczyka itp. Można zrobić sobie taką sałatkę np z sosem winegret i zjeść z tego porcję, wielkość porcji to mniej więcej wielkość Twojej pięści, ale Ty jesteś młoda, jeszcze się rozwijasz więc spokojnie możesz zjeść większą porcję, ale wielkość pięści to minimum. Takich posiłków powinno być ok 5 w ciągu dnia. Nigdy nie zapominaj o śniadaniu bo on jest filarem całego dnia np. kasza jaglana szybko się gotuje i jest smaczna i na słodko i na ostro, ja bardzo lubię płatki gryczane na mleku, choć za kaszą gryczaną nie przepadam to płatki gryczane są świetne. Nie jestem ekspertem od żywienia, ale jeśli będziesz jeść warzywa na surowo i na ciepło dodasz do tego białko to będziesz zdrowsza i nie przytyjesz, a przyprawy mogą nadać prostym potrawom świetny smak. Nie pomijaj żadnego posiłku. Regularne i dobrze skomponowane posiłki napędzą metabolizm, odżywią organizm, a dobrze odżywiony organizm nie tyje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...