Skocz do zawartości
Forum

Jak szybko schudnąć przy spowolnionym metabolizmie?


Gość Ankaa02

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ankaa02

Witam.Mam 16 lat.Chciałabym schudnąć,ale tym razem zdrowo i na stałe.Zacznę od tego,że mam 168cm wzrostu i ważę 53kg.Wiem,że to prawidłowa waga,ale chciałabym trochę schudnąć,bo moja sylwetka jest typem skinny fat,co bardzo mi przeszkadza i strasznie źle się z tym czuję.Dodam,że jest mi trudniej niż normalnym nastolatką,bo mam spowolniony metabolizm przez głodówki,które stosowałam.Gdy zaczęłam więcej jeść, wróciłam do początkowej wagi sprzed odchudzania przez co czuję się gruba i bardzo mi ciężko w normalny sposób schudnąć,dlatego znów ograniczam swoje posiłki do minimum,co uważam za błędne koło,bo i tak te kilogramy do mnie wrócą.Pomóżcie i poradzcie mi,co mam zrobić żeby zdrowo i w miarę szybko schudnąć,przyspieszając przy tym metabolizm

Odnośnik do komentarza
Gość Albertyna

Aby przyspieszyć metabolizm trzeba zjadać więcej warzyw połączonych z porcją białka np. sałatka z pomidora ogórka kiszonego i gotowanego kurczaka lub tuńczyka, pestek słonecznika czy ugotowanego jajka itp. jeść regularnie co 3 godziny mały posiłek. Nie omijać posiłków, jeśli nie masz możliwości zjeść warto mieć przy sobie np. migdały i zjeść ich garść ok 17 sztuk, nie podjadać między posiłkami. Jeśli jesteś głodna po zjedzeniu posiłku lub godzinę po posiłku dojedz głód warzywem np marchewką, papryką, selerem naciowym, ogórkiem. No i woda, pić dużo wody. Warto zacząć dzień szklanką letniej wody z cytryną to przyśpiesza metabolizm. Nie można się głodzić ponieważ głodny organizm tyje. Co do wagi, moim zdaniem jest prawidłowa i dalszą redukcją wagi nie osiągniesz zmiany w wyglądzie, a jedynie się wychudzisz. Teraz kiedy masz już odpowiednią wagę powinnaś wymodelować sylwetkę, a to osiągniesz pracując na siłowni i budując masę mięśniową aby uzyskać odpowiednie proporcje. Zjadanie odpowiedniej ilości białka pomoże zamienić tłuszcz na mięśnie. Ponieważ jesteś bardzo młoda powinnaś ograniczyć się do białka naturalnego. Są również suplementy białkowe, ale co do ich stosowania warto się porozumieć z trenerem, on będzie wiedział czy w twoim przypadku jest to konieczne. Moim zdaniem sam trening i odpowiednie żywienie zupełnie wystarczy. Trzymam kciuki za sukces.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...