Skocz do zawartości
Forum

Jak bezpiecznie schudnąć i zatrzymać wagę?


Gość emotion_sickness

Rekomendowane odpowiedzi

Gość emotion_sickness

Witam, Mam 25 lat, 175 cm wzrostu i aktualnie [mniej wiecej] 92,8 kg. Zaczynalam z waga 94,8 kg. 3 tyg temu. Na poczatek zeszlam do 1200 kalorii, w pierwszym tyg spadek wagi wynosil 1,5 kilo, pozniej w ciagu kolejnych 2 tyg tylko pol kilo. Postanowilam stopniowo ograniczyc kaloriie zeby przejsc na diete Kopenhadzka. Odstawilam chleb, ziemniaki [nie drastycznie, zdarzylo sie 3, 4 razy zjesc] slodycze, przestalam podjadac po godz 20. Ale nadal pilam alkohol, niestety przy moim trybie 'zycia' potrafilam wypijac 300-400 ml wódki dziennie [pewnie z 1000 extra kalorii :/] Jakies 5 dni temu zaczelam diete kopenhadzka, glownie po to ze nigdy nie bylam diecie Jasno ustalajacej co nalezy jesc a czego jest ZAKAZ, chodzilo mi o 'dodatki sera zoltego/majonezu' [moglam wyrzucic z jadlospisu duzo zdrowsze mnie kaloryczne rzeczy zeby tylko zjesc troche sera/majo.], czy alkochol ktory w tej diecie nie istnieje [moze to glupia wymowka, ale jednak dla mnie jakas zeby nie spozywac tych 'pustych kalorii] Wiec wracajac do tego co teraz jem na kopenhadzkiej: jem wedlug harmonogramu co daje jakies 800 kalorii dziennie. Po 2 tygodniach na kopenhadzkiej chce utrzymac diete 800-900 kalorii przez kolejne 2-3 tyg, a pozniej powoli zaczac z niej wychodzic, zwiekszajac ilosc kalorii o ok. 100 co tydzien. Chce zatrzymac sie na ok 1200 - 1500 kalorii [takim polapie aby waga nie zaczela isc w gore] Czy wedlug Pani bedzie to bezpieczne wyjscie z diety? Czy jest to w miare rozsadny plan?? I jak z cwiczeniami? Znajome powiedzaly ze lepiej nie brac sie za nie poki jestem na takiej malej ilosci kalorii, ale ja uwazam ze powoli powinnam zaczac od brzuszkow, troche rozciagania - typu pilates i moze troche rowerka stopniowo zwiekszajac aktywnosc wraz z wiekszaniem ilosci kalorii? Aha dodam ze mimo ze naleze do leniuchow to na codzien pracuje w domu opieki nad starszymi ludzmi wiec ruchu mi nie brak. Mimo to ilosc kalorii jakie spozywam teraz wcale nie wplywaja na mnie negatywnie, typu oslabienie, brak koncentracjii, uczucie glodu itp. - Skoki wagi gora dol to u mnie normna, po sukcesie w dol 'zapominam sie' zacyznam podjadac wieczorami i tak z dnia na dzien znowu popadam w 'to' po raz kolejny, ale tym razem juz wiem ze bedzie inaczej. - Mam skłonnosci do tycia, i raczej ''xxl pulchne' babcie i ciotki, jakos nadwaga jest widoczna u mnie w rodzinie, mam tez 'historie cukrzycy': obie babcie, 2, 3 ciotki w rodzinie - to kolejny powod dla ktorego musze zadbac o swoja wage. Moim celem jest 69 kilo, ale nawet 72- 75 kilo mysle bedzie juz w porzadku i bezpieczne dla mnie. Oczywiscie po osiagnieciu odpowiedniej wagi chce ja utrzymac, a takze kontynulowac aktywnosc fizyczna, ktora mam nadzieje w koncu 'wejdzie mi w krew' Dziekuje bardzo za odpowiedz, i przepraszam za tak dlugi i byc moze zaplatany opis do pytania, Pozdrawiam, XXX

Odnośnik do komentarza
Gość rozaliam

To dosyć drastyczna dieta, ale skoro twierdzisz, że nie brakuje Ci sił to chyba plan nie jest taki zły. Moim zdaniem już teraz powinnaś zacząć ćwiczyć i stopniowo zwiększać dawki wysiłku. Urozmaicaj ćwiczenia. Na początek rozciąganie, a z czasem niech będzie też bieganie i basen.

Odnośnik do komentarza

Dieta Kopenhadzka ma tyle samo zwolenników co przeciwników. Jest to dieta 13 dniowa i nie można jej wydłużać ani skracać wedle uznanie, więc Twoje ustalenia być na diecie 2 tygodnie i potem utrzymać ją jeszcze przez 2-3 tygodnie są wbrew zasadom diety. Dietę stosuję się przez 13 dni, raz na 2 lata. Gdyż tak mała ilość pożywienia może prowadzić do nadmiernego osłabienia organizmu i niedoborów.
Po skończeniu tej diety nie możemy powrócić do starych nawyków, gdyż niestety nastąpi efekt jo jo . Radze jednak aby po skończeniu jej przejść na racjonalną i dobrze zbilansowaną dietę. Taką, która będzie dostarczać wszystkich składników budulcowych dla organizmu. Unikaj jednak słodyczy, podjadania między posiłkami i późnego jedzenia.
Przy tej diecie lepiej nie obciążać organizmu ćwiczeniami, gdyż dostarcza ona zbyt małej ilości kalorii. Lepiej poczekać aż skończy się dietę i wtedy zacząć ćwiczyć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...