Skocz do zawartości
Forum

Dieta a siłownia


Gość Marlenka11730

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marlenka11730

Mój chłopak ma 20 lat i 175-174 wzrostu waży 87 kg. Jest bardzo aktywny fizycznie (jego praca wiąże się z dużym wysiłkiem fizycznym) Ogólnie chodzi na siłownie 5-4 razy w tygodniu. Można powiedzieć że zajmuję się kulturystyką (podnoszenie ciężarów itd) przy czym bierze sporo suplementów diety i odżywki potrzebne na budowę i regenerację mięśni (staki kreatynowe, białko, aminokwasy rozgałęzione, itd tyle pamiętam i potrafię wymienić i ostatnio l-karnityna). Ma boczki i brzuszek. Jest umięśniony ale chciałby zrzucić kilka kilo aby się wyrzeźbić. Do tej pory nie odżywiał się zdrowo, a wręcz przeciwnie dużo słodyczy, fast food nieregularne posiłki np 2 obfite. Ostatnio zdecydowaliśmy się na dietę 1500 kcal. Zaczął jeść 5 posiłków niestety czasami ostatni po 20 bo inaczej plan dnia nie pozwalał, zmieniał nawyki żywieniowe kasze, ryże, makarony pełnoziarniste, pieczywo brązowe, musli, warzywa, piersi z kurczaka, indyka, koniec z alkoholem, krewetki wszystko na parze itd. Chciałabym się dowiedzieć czy taka ilość kalorii jest odpowiednia i nie szkodzi? I czy spożywane suplementy powinny być wliczone w całodzienny limit kalorii. np limit 1500 kcal a np 1 porcja createstonu po treningu ma 250 kcal. I czy kontynuować dietę 1500 czy zwiększyć limit kcal? Jak narazie z wyjściowej wagi 87 zredukował ją do 85

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się że obniżanie do tak niskiej ilości kcal nie jest za dobrym pomysłem.Pamiętaj też że obniżając wagę spada cała masa ciała nie tylko brzuch.Bardzo dobrze że chłopaka przestawiłaś na zdrową dietę a co do wagi są kalkulatorki albo w pierwszej lepszej aptece zrobią bilans ile kg masy na kg ciała aby utrzymać wagę a potem wystarczy dodać lub odjąć i jakoś z tego ogarnąć pod siebie dietkę pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Mój trener na siłowni zawsze twierdził, że osoby aktywne fizycznie nie powinny ograniczać ilości jedzenia, a jedynie zadbać o jego jakość. Uprawianie sportu i jednocześnie głodzenie się, to czysta głupota ;) ja nigdy nie ograniczam sobie ilości pożywienia. Wręcz przeciwnie dodatkowo przed treningiem zażywam odżywkę. Dzięki niej mam o wiele więcej energii i naprawdę chce mi się trenować :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...