Skocz do zawartości
Forum

Niepohamowany apetyt


Gość Ustronianka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ustronianka

Witam. Może zacznę od tego, że jestem 21 letnią kobietą. Ważę około 49 kg przy wzroście 160 cm. Od jakiegoś czasu cierpię na niepohamowany apetyt. Ciągle myślę o jedzeniu. W tym miesiącu robiłam badania krwi, TSH i glukoza w normie. Wykonuję ćwiczenia siłowe lub ćwiczenia kardio po godzinie 5 razy w tygodniu. Zaczęłam stosować regułę pięciu posiłków dziennie, która była zachwalana za utrzymywanie stałego poziomu glukozy we krwi i miała zapobiegać chęci podjadania. Niestety, u mnie to nie działa. Non-stop łapię się na tym, że myślę o jedzeniu, otwieram lodówkę, by zobaczyć, co zjem w mojej "porze karmienia". Ciężko mi jest się na czymkolwiek skupić. Tak naprawdę funkcjonuje tylko od posiłku do posiłku, przy czym rzadko kiedy pozwalam sobie ulec "wołaniom apetytu". Jednak ta ciągła walka wewnętrzna jest dla mnie nie do wytrzymania. To wszystko zaczęło się wraz ze zmianą mojego trybu życia. Teraz prawie cały czas spędzam w domu, przez większość czasu jestem sama, a każdy mój dzień wygląda tak samo. Potrafię wpaść w histerię, gdy nadchodzi moja pora posiłku, a ktoś z domowników mówi mi, że muszę jeszcze poczekać. Wtedy zazwyczaj poświęcam wspólny posiłek na rzecz zjedzenia czegokolwiek, byleby o ustalonej porze. Boję się, że jedzenie stało się dla mnie jedyną życiową przyjemnością i wpadnę przez to w kłopoty. Jednocześnie przeraża mnie myśl przybrania na wadzę. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Sama używałam suplementu z www.zielonakawamax.pl
Bardzo fajnie zmniejsza łaknienie co bardzo pomaga opanować cheć podjadania między posiłkami
jednocześnie stymuluje metabolizm do szybszego spalania tłuszczyku:).
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Aminokwasy to cząsteczki budujące białka. Część z nich organizm musi pobrać wraz z pożywieniem, ponieważ sam nie potrafi ich wytworzyć, a są mu na co dzień niezbędne do regeneracji, produkcji enzymów czy hormonów. Jeśli w danym produkcie występuje niedostateczna ilość niezbędnych aminokwasów, określanych jako aminokwasy egzogenne, dietetycy mówią, że dostarcza on białka niepełnowartościowego. Tak jest w przypadku zbóż czy roślin strączkowych. Istnieje jednak proste rozwiązanie: wystarczy produkty, którym brakuje ważnych aminokwasów, połączyć z takimi, które mają ich pod dostatkiem. Białko z przygotowanej w ten sposób potrawy zostanie lepiej wykorzystane.
Brakującym aminokwasem w produktach zbożowych jest lizyna, którą znajdziemy w dużej ilości w mleku i jego przetworach. Płatki śniadaniowe z nabiałem czy kromka chleba z serem to zatem bardzo dobry pod kątem żywieniowym zestaw. Aminokwasy uzupełniają się też w połączeniu roślin strączkowych i zbożowych, dobrym przykładem są pierogi z soczewicą, kasza z potrawką z fasoli lub makaron razowy z groszkiem.

Odnośnik do komentarza

Tłuszcz, choć kaloryczny, stosowany z umiarem jest potrzebny. Jeśli w niewielkiej ilości dodasz go do sałatek, surówek, soków warzywnych, pobudzisz wykorzystanie witaminy A, ważnej w procesie widzenia i rozwoju organizmu. Zawarty w warzywach beta-karoten jest wchłaniany w przewodzie pokarmowym właśnie w obecności tłuszczu.
Kolejny cenny związek – likopen – występujący w dużej ilości w świeżych pomidorach, przecierach i sokach pomidorowych, jest lepiej przyswajalny, gdy towarzyszy mu tłuszcz. Zasada jest zatem jasna: nie należy zbytnio oszczędzać na kaloriach, zjadając marchewkę, paprykę, pomidory, sałatę czy szpinak. Skropione olejem lub oliwą zyskują bowiem na wartości

Odnośnik do komentarza

ja bym na twoim miejscu to żadnych suplementów nie stosowała... szkoda zdrowia. może po prostu nie stawiaj przed sobą takich ograniczeń, tylko jak chcesz coś zjeść to jedz... tylko zamiast kalorycznego hamburgera to sałatki i zdrowe przekąski. ty będziesz się dobrze czuła (w końcu nie będziesz musiała sobie nic odmawiać) a figurę spokojnie zachowasz

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...