Skocz do zawartości
Forum

Co zrobić, aby ćwicząc na steperze schudnąć?


Gość izas20

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 29 lat, ważę 69 kg przy wzroście 160cm, jestem kobietą, która 2 lata temu urodziła dziecko i od tego czasu nie mogę się pozbyć nadliczbowych kilogramów. Nigdy nie należałam do osób szczupłuch ale było mnie o 9 kg mniej. Próbowałam wcześniej stosować djety ale nie jestem w tym konsekwentna, szczególnie teraz przy dziecku kiedy gotuję tak aby i ono mogło jeść ale staram się nie jeść ziemniaków a więcej owoców i warzyw. Nigdy też nie potrafiłam systematycznie ćwiczyć-jeśli chodzi o brzuszki, gimnastykę- szybko mnie to nudziło. Obecnie kupiłam sobie stepper skrętny i od kilku dni ćwiczę na nim ale póki co nie wytrzymuję więcej jak 15-20 minut. I ćwiczyć będę.Moja mama jest osobą otyłą, siostra przez 28 lat też była teraz w krótkim czasie schudła o tym jak to zrobiła nie chce mówić. Nie choruję na żadne choroby w tym przewlekłe. Moim przekleństwem są słodycze, nie jem ich dużej ilości ale codziennie coś podjadam. Jem przeważnie trzy posiłki dziennie i dwie przekąski między nimi głównie jako owoce lub jogurt. Moje porcje nie są duże. Na śniadanie zjadam1-2 kromki chleba czasami jasnego a czasami ciemnego z wędliną,pomidorem lub świeżym ogórkiem, to samo jem na kolację. Obiad to albo zupa bez pieczywa albo jeżeli mięso to bez ziemniaków a tylko z surówkó. Bardzo często robię pierś z kurczaka z warzywami i albo z ryżem albo z makaronem ale ja staram się nie jeść tych dodatków. Jeżeli robię sos śmietanowy to zamiast śmietany używam jogurtu naturalnego. Mięso smażę na małej ilości oliwy a wytopiony tłuszcz z zup czy smażonych mięs zbieram. Raz na miesiąć częściej dwa zjem z mężem pizzę lub podobny fast food. Proszę o jakieś wskazówki, chciałabym zrzucić przynajmniej 5 kg a 10 to moje marzenie. Ale utrzymanie optymalnej wagi to największe marzenie.

Odnośnik do komentarza

Starasz się odżywiać prawidłowo i dalej tak postępuj. Nie martw się, że na steperze wytrzymujesz na razie tylko 15-20 minut, bo wcale nie jest to łatwe, a taka dawka dziennie już przyniesie efekt po pewnym czasie. Druga sprawa to, że poprawi Ci się wkrótce kondycja i wytrzymasz na tym urządzeniu dłużej :)

Odnośnik do komentarza

Wszystko co do tej pory zrobiłaś jest godne pochwały. Trzymaj tak dalej. Twoja dieta jest odpowiednia dla ciebie. Jedyne czego ci potrzeba to cierpliwości i wytrwałości aby dotrwać do wymarzonych efektów. 15- 20 minut na stepperze to wcale nie jest tak mało jak na początek. Zbiegiem czasu wydłużaj czas jaki poświęcasz na ćwiczenia na nim.do steppera powinna być dołączona instrukcja z przykładowymi ćwiczeniami Możesz do ćwiczeń na stepperze dołączyć ćwiczenia rozciągające i ćwiczenia kardio, tak aby wzmocnić jeszcze bardzie mięśnie i poprawić wydolność organizmu.
Polecam również ćwiczenia z dzieckiem, które zwiększą więź miedzy Tobą a maleństwem a przy okazji będziesz mogła się poćwiczyć.

Odnośnik do komentarza

Cześć , w diecie nie chodzi o to żeby nie jeść tylko jeść z głową , 70-80% odchudzania to prawidłowe odżywianie reszta to ćwiczenia i ruch , jako że każda czynność jaką wykonujemy spala kalorie warto się jak najwięcej ruszać i wykonywać czynności które będą angażowały jak największą liczbe mięśni , aby schudnąć 4 kg miesięcznie jest to najbezpieczniejsze dla naszego organizmu i spowoduje że organizm w sposób łagodny przyzwyczai się do diety , aby schudnąc 4kg miesięcznie wystarczy że ograniczysz spożycie kalorii do ok 1000 a spalanie na 1400-1600 kalorii , jak to osiągnąć , najpierw zaopatrz się w program lub tabele kaloryczną tak żebyś mogła określić ile kalorii zjadasz , następnie żeby spalić zamierzoną liczbe kalorii musisz sobie zarezerwować ok 1-1,30 godziny , trening nie musi być intensywny ale musisz w trakcie wykonywania ćwiczeń cały czas się pocić to właśnie te kalorie "uciekają " :D , przykładowo , 30-40 minut na steperze , rowerku lub bierzni oczywiście możesz to zamienić na bieganie normalne lub zwykły rower ważne żebyś nie szarżowała tylko odpowidnio dostosowała intensywność do swoich możliwośći bo nie twój trening ma spalać kalorie a nie pracować nad mięśniami i wytrzymałością , następnie dobrym rozwiązaniem byłyby hantelki i troszke pomachać jako że chodzi nam o spalanie to wykonuj duże serie tzn . obciążnikami rób 3-5 serii po 15-20 powtórzeń to zależne od ciężaru ale jak już wspomniałem nie zależy nam narazie na tworzeniu mięśni więc radziłbym troche mniejszy ciężar ale więcej powtórzeń , pamiętaj nawet najlepszy trening nic nie da jeśli nie będziesz się stosować do diety , aby taka miała sens musisz usunąć z niej przede wszystkim dania smażone i częściowo pieczone , jeśli już musisz to staraj się stosować jak najmniej tłuszczu do smażenia , polecam pierś z kurczaka gotowaną na warzywach z przyprawami , jeśli jesteś głodna pomiędzy posiłkami zrób zamiast 3 5 posiłków lecz troszke mniejszych , ostatni posiłek co najmniej 2 godziny przed snem , pij mniej napojów słodzonych jak cola , pepsi , kawa czy herbata wyjątkiem jest cola i pepsi light , zamiast tego pij ok 10 szklanek czystej wody . Dałem ci podstawy do prawidłowej diety , pamiętaj tylko od ciebie zależy czy schudniesz , wszystko zaczyna się w głowie , jeśli miałabyś pytania lub chciałabyś abym ci pomógł ułożyć program treningowy to napisz niżej gg lub jakiś inny kontakt , to się tyczy również innych osób które mają problem ze schodnięciem , gwarantuje wam jeśli będziecie się stosować do tego co napisałem to po 5 miesiącach lekko schudniecie 10 kg , tylko od waszej determinacjii zależy czy wam się uda .

Odnośnik do komentarza
Gość Piękna i Bestia

W treningu bardziej chodzi oto żeby podnieść puls niż oto by się spocić. Po za tym uważam że dieta 1000 kcal est zbyt rygorystyczna bo jesli normalnie jemy dajmy na to 2000 kcal to ograniczenie kalorii do 1000 będzie chyba zbyt rygorystyczne. Po za tym na takiej diecie ciężko jest wytrwać.

Odnośnik do komentarza

1000 to nie jest mało wręcz powiem ci że jest to optymalne tylko trzeba wiedzieć co jeść , np . na śniadanie 4 kromki pieczywa ciemnego , wędlina np. sopocka (1 plasterek ma 17kalorii , jak już ktoś musi wędline jeść ) , oprócz tego pomidor, ogóre , cebula lub inne warzywa , do tego herbata z cytryną jak ktoś chce słodzić to zamiast cukru proponuje miód podobnie słodzi a ma znaczniej mniej kalorii , na obiad przykładowo zupa jarzynowa lub brokułowa jak ktoś musi może dodać pare ziemniaczków choć lepiej jest z makaronem , oczywiście nie zabielamy przykład 1 talerz 250 ml nie zabielany ma ok 100-150 kalorii niż zabielana która ma co najmniej 2x więcej kalorii , na kolacje przykładowo gotowana pokrojona w kostke pierś z kurczaka lub indyka , do tego cebula i marchem , można stosować mrożonki , pierś gotuje się ok 5-10 min dopiero później dorzuca się pokrojone warzywa , dusimy wszystko ok 10-15 min i gotowe , oczywiście przez cały dzień pijem jak najwięcej wody , między posiłkami można podjadać ale wyłącznie owoce max 2 pomiędzy każdym posiłkiem , no i mamy ok 1000 kalorii ,ja rozumiem że odchudzanie nie jest najłatwiejsze ale jak się potrafi umiejętnie zarządzać tym co jemy waga sama będzie spadać , wystarczy pamiętać białe pieczywo zamienić na ciemne , nie smażymy tylko gotujemy , chipsy itp muszą zniknąć z jadłospisu a zamieniamy je na owoce , cukier zamieniamy na ewentualnie miód , dużo pijemy wody , no i oczywiście 2-4 w tygodniu bieganie min 20 minut , jest to przykładowa rozpiska 1 dnia , dodam tylko że podobny program ustawiłem kolzeżance i lekko zrzuca ok 1 kg tygodniowo , wiem że wydaje się to mało ale jest to najzdrowsze dla organizmu , organizm może pomoli się przyzwyczajać do zmian a co za tym idzie efekt jojo nie powinien się pojawić . Oczywiście każda osoba musi być indywidualnie prowadzona bo każdy z nas inaczej reaguje na różne czynności , tak więc widzisz 1000 kalorii to nie jest mało , oczywiście ktoś może jeść 1500 lub 2000 kalorii ważne żeby ograniczyć tłuszcze no i oczywiście w ciągu dnia spalić o 400-500 kalorii więcej , jak ktoś się zdecyduje i będzie chciał skorzystać z mojej pomocy . dodam że jest to całkowicie darmowa pomoc , to chętnie pomoge w walce z nadwaga , gwarantuje że jak będziecie się stosować do zaleceń to schudniecie .

Odnośnik do komentarza
Gość Komercha

powiem ci tak owszem dieta 1000 kcal jest skuteczna bo radykalnie ogranicza kalorie jakie przyjmujemy i to samo w sobie już jest czymś co spowoduje że się odchudzimy. Tylko trzeba zadać sobie pytanie czy taka dieta nie spowoduje ze po pewnym czasie nasz organizm zamiast spalać to zacznie kumulować. ?

Odnośnik do komentarza

właśnie chodzi o to że nie ma żadnego efektu jojo itp , jeśli ktoś nauczy się prawidłowo odżywiać i np . zastosuje diete 6 dniową tzn. 6 dni mamy diete i pilnujemy kalorii to 7 dnia pozwalamy sobie na odrobine szaleństwa i dajemy organizmowi troche cukru:D , najważniejsze są pierwsze tygodnie później jest lekko , i organizm się przyzwyczaii i nie będzie codziennie wołać o cukier itp , pisałem w inny wątku o sprawdzaniu czy jest się głodnym czy tylko organizm woła z przyzwyczajenia o cukry itp . w chwili jak jesteś głodny zanim coś zjesz wypij szklanke czystej wody , w dużej liczbie przypadków po chwili uczucie głodu znika ponieważ organizm tak naprawde nie był głodny tylko z przyzwyczajenia woła o jedzenie , polecam wszystkim tą metode , ja osobiście pijam w ciągu dnia od 5 do nawet 12 szklanek czystej wody dziennie , jadam 3 posiłki dziennie obecnie moja dieta jest ok 800-900 kalorii przy ok 1500 spalania i nie odczuwam żadnego głodu , dodam tylko że prawidłowo stworzona dieta nie ma różnicy czy jest to 700 czy 2000 kalorii ważne żeby w trakcie odchudzania zmusić organizm żeby czerpał kalorie z tkanki tłuszczowej bez uczucia głodu co picie wody spełnia znakomicie , oczywiście jeśli ktoś chce więcej jeść też może tylko poprostu troche dłużej będzie trwało zdrowe odchudzanie , pamiętajcie wszyscy trzeba jeść tylko umiejętnie ,bo bez tego wkońcu organizm padnie , trzeba znaleść swoją własną optymalną granice przy której będziecie się dobrze czuły a dodatkowo będziecie spalać TT .

Odnośnik do komentarza
Gość Komercha

ja możesz pisać że to nie ma różnicy czy spożywasz 700 czy 2000 kcal? przecież tu chodzi o zapotrzebowanie na składniki pokarmowe i zapotrzebowanie energetyczne. Jeśli będziesz zbyt mało dostarczał swojemu organizmowi to w końcu zacznie trawić sam siebie, dojdzie do wykorzystania białek mięśniowych i wypalania rezerw glikogenu. A co do efektu jo jo to poczytaj na forach jakie efekty jo jo są po diecie 1000kcal.

Odnośnik do komentarza

nie wprowadzaj ludzi w błąd, chodziło o to że jednemu wystarczy do życia 700 kalorii a inny potrzebuje 2000 kalorii , to zależy od wielu czynników jak chodzby od rodzaju wykonywanej pracy , jak pracujesz ciężko i tracisz dziennie ponad 3000 kalorii to normalne że nie będziesz pochłaniać 700 tylko 2000 kalorii , ja osobiście żyje i mam się świetnie jedząc ok 1000 -1200 kalorii dziennie , to zależy od organizmu , co do efektu jojo jak się na początu rzucisz na głęboką wodę i odłożysz wszystko to organizm tego nie wytrzyma , dlatego polecam diete 6 dniową , 7 dnia pozwalamy sobie na jakieś słodkości itp , stopniowo je zmiejszając , gwarantuje ci że jeśli będziesz miała odpowiednio zbilansowaną diete do tego będziesz stopniowo zmiejszać ilość cukrów itp to żaden efekt jojo się ciebie nie czepi bo poprostu oprócz tego że schudłaś nauczysz się kontrolować własny organizm , wyćwiczysz silną wole w taki sposób że po skończonej diecie nie będzie ci potrzeba żadna inna ponieważ dokładnie będziesz wiedziała co , kiedy i w jakich ilościach jesz , zostawiając sobie zawsze odrobine miejsca na niekontrolowaną przyjemność , odchudzanie jest trudną sztuką ale jeśli do niej podejdziemy w pełnym zaangażowaniu i odpowiednim przygotowaniu to uda się wam , nie chcę się powtarzać ale w moim wcześniejszym poście na profilu w innym temacie napisałem kilka zasad do których trzeba się stosować , nie ma łatwo jak się chce schudnąć trzeba z czegoś zrezygnować nikt wam nie da za darmo , żadne suplementy ani inne odchudzacze nic nie dają same w sobie , trzeba stworzyć sobie odpowiednią dla siebie diete i się jej trzymać , jakby ktoś miał jakieś pytania to piszcie postaram się odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Gość Komercha

ja nie wprowadzam ludzi w błąd. Wyjaśnienie dopiero teraz napisałes, a większość mogła to odebrać w ten sposób, że nie ważne ile będą jeść to i tak schudną. Po za tym 700 kcal to mało, taką dietę stosuje się w przypadku osób z otyłością olbrzymią a nie takich które po prostu chcą zrzucić kilka kilogramów.

Odnośnik do komentarza

Suarez moim zdaniem Komercha ma racje przede wszystkim dlatego, że 700 kalorii to zdecydowanie za mało moze masz jakas anoreksje? nie wiem czy to normalne spozywac tylko tyle kalorii, taka diete stosuje sie w wyjatkowych sytuacjach i to tez nie na stale bo oslabia organizm. Poza tym wez pod uwage ze to ze Ty nie czujesz glodu nie oznacza ze ktos inny w takiej sytuacji by nie czul.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

przykładowy dzień z mojej diety :
śniadanie : 4x chleb chrupki żytni z masłem i pomidorem +herbata z cytryną i 1x łyżka cukru
obiad :
zupa pomidorowa z makaronem bez zabielania
kolacja :
4x chleb chrupki żytni z masłem z polędwicą sopocką + herbata z cytryną i 1x łyżka cukru

Oprócz tego miedzy śniadaniem a obiadem i między obiadem i kolacją zjadam jabłko, banana lub inny owoc popijając wodą czystą nie gazowaną

Z tabeli kalorii wychodzi ok 750 kalorii na dzień no i może mi teraz ktoś powie że to jest głodówka ?? wybrałem specjalnie takie dania ponieważ posiadają wszystko co normalny organizm potrzebuje do zycia , oczywiście jeśli w danym dniu ciężko pracujemy lub poprostu jest to dla naszego organizmu troche za mało można zwiększyć np . ilośc owoców między posiłkami . Ja rozumiem że jak ktoś całe życie nie przestrzegał żadnych zasad żywieniowych to mu trudno się przestawić ale nikt wam nie da nic za darmo trzeba się troche sprężyć zacisnąć zęby i do roboty . Ja od kilku miesięcy jestem całkowicie na diecie 1000 kalorii 6 dni w tygodniu i mój organizm dopiero teraz czuje się wspaniale , dopiero teraz czuje jaka jest ogromna różnica , mogę robić to czego jeszcze rok temu nie byłbym w stanie zrobić , mój wygląd : 168 cm waga : 65 kg i jest obecnie taka od 3 miesięcy , TT na poziomie 8-10% nie byłem ostatnio się mierzyć , mój organizm jest wolny od używek jak papierosy czy alkochol ( czsem wypije jakieś piwko lub dwa) , słodycze obecnie jem bez obaw że przytyje ,tłuszcze ograniczam ale nie likwiduje całkowicie bo lubie czasem coś tłustego zjeśc ,podsumowując czuję się świetnie ,wyglądam zdrowo na ok 5-8 lat mniej niż mam , energii mam kilkakrotnie więcej niż rok temu , nie męczę się po 10 minutach pracy , jestem poprostu w szczytowej formie i niejeden 20 latek przy mnie wygląda mizernie , więc zamiast zastanawiać się nad słusznością czy się odchudzać czy nie zacznijcie coś robić , udajcie się do lekarza specjalisty jeśli potrzebujecie i pokażcie mu przykładową rozpiske jak zamierzacie się odżywiać itp , kupcie sobie np. zegarek do mierzenia spalania kalorii jeśli nie potraficie sami obliczyć ilośc spalonych kalorii i pilnujcie się , oczywiście na początku nie rezygnujcie całkowicie ze swoich przysmaków określcie jakiś dzień lub dwa w tygodniu kiedy bedziecie siobie pozwalać , jak już będziecie automatycznie się pilnowac kolejny krok spróbujcie całkowicie odpuścić sobie przekąski słodycze , po za tym ćwiczenia , bieganie , rowerek , steper itp każda forma jest dobra byleby była solidnie wykonywana , fajnym ćwiczeniem na pośladki oraz uda a co najważniejsze na ogromną ilość spalania kalorii jest chodzenie po schodach , ja potrafie śmigać 70-100 razy w klatce 4 piętrowej , dodatkowo jeśli chcecie szybciej się wypocić polecam założyć coś grubego na siebie , mój kuzyn jak byłem kiedyś u niego ( trenuje mma ) to powiedział mi że potrafi zrzucić 2 kg w ciągu 30minut ciężko w to uwierzyć prawda , sposób jest prosty ale nie dla amatorów bo poprostu można tego nie wytrzymać a i zanim spróbujecie to nie róbcie tego sami można zasłabnąc itp , a mianowicie chłopak zakłada na ręce , nogi i tułów worki na śmieci te najgrubsze dokładnie je mocuje żeby jak najbardziej ściśle przykryć ciało , następnie zakłąda 2 pary swetrów lub bluz , 2x spodnie , skarpety i czasem czapke , następnie idzie na hale i siłke w temperaturze ok 20 stopni przez ok 30-40 minut wykonuje ściśle ułożone ćwiczenia(rowerek , bieganie skakanka ćwiczenia brandona cartera) w maksymalnym tempie , powiem wam szczerze że jest to ekstremalny trening ale przynosi świetne rezultaty , dosłownie w chwili jak kuzyn ściągał z siebie worki to pot z niego spływał jakby ktoś na niego wylał kubel wody , niestety ta metoda jest tylko dla osób mające już stycznośc z ciężkimi ćwiczeniami ponieważ osoby nie przyzwyczajone moga sobie zrobić więcej złego niż dobrego , dodatkowo nie powinno się tego stosować więcej niż 2 razy w tygodniu z odpowiednią dieta , ale to taka bardziej ciekawostka , jak komuś bardziej by zależało na zgłębieniu wiedzy o tym popytajcie na forach MMA .

Odnośnik do komentarza
Gość sweetykity

Hej, prosze o podpowiedz dla mnie. Mam 170 wzrostu waze 86 kg (pozostalosc po ciazy) chcialabym przynajmniej schudnac 16 kilo, czy moge zastosowac sie tez do tej diety opisanej wyzej? Probuje tez roznych cwiczen, na steperze, na skakance bieganie i nie wiem co jest lepsze. Bo zdania na forach sa podzielone co do diet i sposobow chudniecia i nie wiem komu wierzyc.

Odnośnik do komentarza
Gość martitka 2907

hej:)czytam wasze opinie na temat zjadanych kalorie 1200 kcal jest znosna ale kcal to nie wszystko wazne w diecie jest ilość zjadanego w g tłuszczu :)minimalna norma aby chudnąć to 40 g ,150 g węglowodanów a na kolacje po 18 minimum 3 h przed snem samo białko+3 razy w tyg cwiczenia po 1h:)i sukces gwarantowany na tej diecie w 3 m-ce schudlam 14 kg i nie chodze głodna.I Zero słodkiego +woda pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Steper to niezłe rozwiązanie, ale może wyszłabyś w plener, pobiegała, pojeździła na rowerze? Dorzuć do tego odpowiednią, zrównoważoną dietę a jako "dopalacz" dorzuć jakiś suplement diety wspomagający odchudzanie. Na rynku jest ich wiele, ja używam od jakiegoś czasu zielonej kawy. Przy takiej kompleksowej metodzie aktywność fizyczna i dieta doskonale "wzmacniane" są suplementem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Najpierw warto określić czego dokładnie oczekujemy od treningów, jeśli chcesz mieć piękny płaski brzuch to sprawdź bardzo skuteczne ćwiczenia, które na pewno pomogą Ci osiągnąć zamierzony efekt na okres wiosenno-letni. Ja miałam akurat większe problemy ze zgubieniem boczków i tłuszczyku na brzuchu i nic za bardzo wcześniej nie pomagało. W tym roku się już mocniej na tym skupiłam, trzymam dietę i regularnie ćwiczę. Czuję się o niebo lepiej, no i co najważniejsze już ponad 5kg zniknęło. Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...