Skocz do zawartości
Forum

Rowerek stacjonarny a odchudzanie ud i pupy


Gość WiecznaEgzaltacja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość WiecznaEgzaltacja

Mam 17 lat, 183 m i ważę 78 kilogramów. We wakacje dość fajnie schudłam .dużo ruchu i w ogóle Kiedy zaczęła się szkoła nie patrzyłam na to co jem. Od tamtego czasu przybyło mi 10 kilogramów!!! Chyba mam sylwetkę w kształcie gruszki. Straaasznie dużą pupę i uda Mam rowerek stacjonarny w domu. Czy jeżeli będę na nim jeździła uda mi się schudnąć w okolicach ud i pośladek? ale Jak Ćwiczyć.Ile minut? Dziennie czy kilka razy w tygodniu ? Jaka dieta? Jak jeść I co jeść? Boję się efektu jojo. Za pomoc bardzo dziękuję! :)

Odnośnik do komentarza

Rowerek powinien być przydatny. Na pewno lepiej ćwiczyć codziennie, a ile czasu? Ile wytrzymasz, ale co najmniej 15 minut. Pamiętaj, że to nie ma być jakaś gonitwa na tym rowerku, ale spokojna "jazda", pamiętaj o równomiernym oddychaniu, ponieważ tlen jest bardzo potrzebny, aby zaszła reakcja spalania tłuszczu.

Odnośnik do komentarza

Nie masz w tej chwili nadwagi. Jesteś bardzo wysoka i dlatego też Twoja waga jest wyższa. Nie musisz się drastycznie odchudzać. Jeśli jednak nie podoba Ci się Twoja pupa i uda to możesz wykonywać odpowiednie ćwiczenia aby wymodelować tamte partię ciała. Rowerek stacjonarny będzie dobrym sposobem na wymodelowanie ud i pupy. Proponuję trening 40 minutowy przy obciążeniu 60 - 70%. Musisz pamiętać o odpowiednim tętnie, tak by było ono nie za niskie i nie za wysokie. Swoje maksymalne tętno możesz obliczyć odejmując od 220 swój wiek. Wartość tętna podczas jazdy powinna wynosić 60-70%. Tak więc Twoje maksymalne tętno wynosi 203. 60% Twojego tętna to 122 a 70% to 142. Z tego wynika, że podczas jazdy powinnaś powinnaś utrzymywać tętno w przedziale od 122 do 142. Jeżeli jednak w którymkolwiek momencie poczujesz się słabo albo źle przerwij ćwiczenia. Do ćwiczeń na uda i pupę należą przysiady i półprzysiady oraz chodzenie po schodach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...