Skocz do zawartości
Forum

Ćwiczenia na klatkę piersiową.


Gość dito1

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę tutaj ponieważ na ostatni komentarz w artykule o tym samym temacie nie została udzielona odpowiedź przez administratora. Postanowiłem na chwilę obecna podzielić się z wami moim pytaniem. Przejdźmy do sedna sprawy, otóż pompki to dla mnie nie nowość, towarzyszą mi teoretycznie każdego dnia od kilku lat lecz zawsze robiłem je w ten sam sposób. Po przeczytaniu artykułu, który zrobił na mnie doskonale wrażenie postanowiłem zastosować się do porad odnośnie ćwiczenia klatki. Niestety mam do dyspozycji tylko podłogę, krzesła, ekspander. Dość długo myślałem nad ilością serii jednego z ćwiczeń oraz liczba powtórzen. Mój plan wygląda następująco: wykonuje wszystkie 6 możliwości pompek po 3 serię i 20 powtórzen na każde z nich. Czyli razem 18x 20=360. Po jednej seri robię do 2 minut przerwy i przez godzinę bo tyle mniej więcej to wszystko trwa wypijam do 2 litrów wody. Dodam jeszcze, że stopień na którym stawiam nogi ma 30 cm wysokości, a gdy ręce mają być wyżej niż nogi oparte są one na stołkach o wysokości 40 cm. Na koniec ćwiczeń nie jestem w ogóle spocony ale w ostatniej próbie ręce prawie odmawiają posłuszeństwa. Aczkolwiek daje radę i mam zamiar zwiększać liczbę powtórzen o 3 co tydzień. Pompki robię codziennie wykluczając niedzielę. Do tego ABS w Pn, Śr, Pt oraz ogólne ćwiczenia nóg we Wt i Czw. Na dzień dzisiejszy wydaje mi się że odrobinę tego za dużo, czuje się wyczerpany ale to już normalka. Rutyna robi swoje. Uważam że przyczyną może być nieodpowiednia dieta albo czasami nawet jej brak. Jestem zadowolony z ćwiczeń, ponieważ efekty są widoczne po zwykłych pompkach które robiłem do tej pory. Z płaskiej klatki zrobiła się naprawdę ładna nie mniej jednak chciało by się więcej. Dąże do tego aby była szerszą i bardziej odstająca u góry. Czas na pytania do eksperta:-) powinienem coś zmienić? Czy po nowych ćwiczeniach zaczną się rozwijać wspomniane wyżej partie mięśni? Jak ćwiczenia wpływają na nadciśnienie? Mam 181 cm wzrostu, 81 kg, 105 w klatce, 85 w pasie, 41 w bicepsie. Żadna rewelacja ale było znacznie gorzej. P.S Wiem, że nie dostanę odpowiedzi od eksperta na forum ale wy coś możecie doradzić. Jeśli administrator jest aktywny to samo pojawi się w komentarzu. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
przede wszystkim pamiętaj o tym, że do prawidłowego wzrostu mięśnie potrzebują okresu regeneracji. Po intensywnym treningu powinien to być dzień przerwy. Potrzebujesz także sporo białka. Bez odpowiedniej diety nie zbudujesz mięśni. Stawiaj na białko zwierzęce. Jeśli sięgniesz po koktajl białkowy to wypijaj go pół godziny po treningu. Pamiętaj, że ważna jest też jakość ćwiczeń i pełna kontrola i zakres ruchu. Lepiej wykonać mniej powtórzeń, ale za to dokładnie.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...