Skocz do zawartości
Forum

sport po pracy?


Gość kopciuszek777

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kopciuszek777
wracam strasznie zmęczona z pracy, a najgorszy jest mimo wszystko ból kręgosłupa... wiem, że powinnam coś z tym zrobić... i tak... do lekarza iść nie chcę, bo przypisze mi jakieś leki, albo co gorsza badania, a na to raczej nie mam ochoty? myślę, jakie ćwiczenia, albo sport wybrać, żeby odciążyć kręgosłup. dobrze, żeby to były ćwiczenia, które mogłabym wykonywać w domu po powrocie z pracy? może macie jakieś pomysły, albo sugestie?
Odnośnik do komentarza
Gość mrowcia_zet
Zmien prace :P Moj maz mial gorsze problemy z kregoslupem, a jest mlodym facetem. Trafil do szpitala, jak sobie tam polezal sporo czasu to odszedl z banku. Lekarz powiedzial, ze najlepiej jak bedzie pracowal 4-6 godzin siedzac, ale nie wiecej. Teraz pracuje jako specjalista w Eniro. Zarobki te same, ale wiecej czasu jest w ruchu, bo odpowiada za kontakt z klientem.
Natomiast oprocz tego oczywisce rehabilitacja na poczatek i potem basen. Systematycznie chodzimy co drugi dzien. Dla mnie to jest super relaks, a dla niego oprocz odpoczynku, tez poprawia kondycje. Jak bylo cieplo to oczywiscie rower. A z takich cwiczen domowych to klasyczne korekcyjne. I uwazam, ze powinnas isc do lekarza.
Odnośnik do komentarza
Na takie bóle moim zdaniem najlepszy jest basen. Woda doskonale rozluźnia i relaksuje. Może spróbujesz aqua aerobicu? Zajęcia są w grupie, a wiadomo, że w grupie zawsze raźniej ;)
A jeśli chodzi o ćwiczenia w domu, to myślę, że warto by było porozciągać trochę mięśnie grzbietu i je wzmocnić, bo przeważnie ból bierze się z przeciążenia mięśni.
Lekarz swoją drogą - bezpieczniej byłoby zobaczyć, czy faktycznie nie dzieje się coś złego, nie ma jakiegoś urazu.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...