Skocz do zawartości
Forum

Mój sposób na schudnięcie? jest OK??


Gość adoosienka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adoosienka
Witam. Nie ukrywam, ze zalezy mi na czasie, chciałabym pokazac się bez wstydu w krótkich spodenkach w wakacje....
Nie jestem gruuuba,lecz jestem po prostu niska i mam "otłuszczone" ciało, cellulit ;/ Od przyszłego tygodnia zamierzam chodzić codziennie na siłownię, a tam cwiczyć aerobowo (rowerek, bieżnia), dodatkowo chcę cwiczyć zestaw na nogi i pośladki. Jednak jedyna pora w jakiej mam czas na ćwiczenia to wieczór, więc zamierzam codziennie wieczorem ćwiczyć ten zestaw na nogi i posladki, nastepnie pójść na siłownię, a pozniej juz nic nie jeść (wracam z siłowni, biorę prysznic i kładę się spać). W niektóre dni zamiast siłowni (lub po siłowni) będę chodzić na basen i pływać około 40min. żabką.

1)Czy ta pora (wieczór) jest gorsza jesli chodzi o efekty w postaci schudnięcia, wysmuklenia sylwetki, spalenia tłuszczu???

2)Czy mogę te cwiczenia na nogi i pośladki wykonywać codziennie przed siłownią, czy to będzie za dużo i spowoduje rozrost mięśni?? Czy może lepiej same aeroby?? Nie chcę mieć umięśnionych nóg, wręcz przeciwnie- mogą być chude jak patyki (doslownie!)- jestem tak niska, że przy mojej budowie nie bedzie to wyglądać źle. Bardzo boje sie rozrostu mięśni... Wiem, ze nie bede jak pudzian, ale chodzi mi nawet o nieznaczne zwiekszenie.

3)Czy to prawda, że przez pierwsze kilka dni ćwiczeń mięśnie "puchną", a dopiero po jakimś czasie chudniemy? Mialam juz kilka podejść do cwiczen, ale za kazdym razem rezygnowalam po kilku dniach bo widzialam, ze miesnie na nogach mam wieksze, spodnie ciasniejsze ;/ Nie wiem jak to jest z tym efektem "pęcznienia" i ile on trwa...

4)W jakim czasie mogę spodziewać się efektów w postaci redukcji cellulitu, wysmuklenia sylwetki, spalenia tluszczu?

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi....
Odnośnik do komentarza
Gość kacha1992
A musi to byc siłownia? Ja proponowałabym fitness ale najlepiej co drugi dzień, poza tym, proteiny i duzo ruchu codziennie-- rower, rolki itp.
Mało soli dużo wody.

Celulit trudno zgubic z dnia na dzień. MOzesz wesprzeć się kremami - pamietaj jednak ze one nie likwiduja celulitu.

Chudnie się (równiez w nogach po jakims czasie. Organizm przyzwyczaja się do ćwiczeń i zaczyna gubić to co niepotrzebne :)
Odnośnik do komentarza

wiesz wydaje mi się, że jeśli chcesz wymodelować sylwetkę, pozbyć się cellulitu i zbędnych kilogramów dobrze by było się z kimś skonsultować. Bo nie zawsze działania na własną rękę przynoszą oczekiwane efekty. Poza tym możesz sobie zrobić krzywdę jeśli zbyt dużo będziesz trenować, albo źle będziesz się odżywiać. Najlepiej byłoby iść po poradę do specjalisty.
Z kilku powodów po pierwsze cel zostanie osiągnięty ( czyli utrata zbędnych kilogramów )
po drugie nie zrobisz spustoszenia w swoim organizmie poprzez zbyt częste chodzenie na siłownię i nieodpowiednie odżywianie się.
po trzecie możesz schudnąć bez tzw. efektu jo jo.
Jeśli dieta jest dobrana indywidualnie mamy pewność, że będzie ona skuteczna i bezpieczna.
moja przedmówczyni ma rację, że jeśli chodzi o cellulit to niestety nie można się go pozbyć z dnia na dzień;/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...