Skocz do zawartości
Forum

jogging


Gość moniczeczunia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość moniczeczunia
mam mały problem. ostatnio zaczęłam biegać sposobem tradycyjnym. chodzi mi o poprawienie kondycji i spalenie tkanki tłuszczowej. czy jakoś zmieni się mój wygląd na lepsze? po ilu miesiącach bd widziała efekty?:confused:
Odnośnik do komentarza

Do maja na pewno, a nawet wcześniej, tylko pamiętaj o regularności. I o dobrych butach, bo ja się raz nabawiłam kontuzji biegając w byle czym. Teraz mam buty z new balance do biegania po terenie miejskim, do twardych nawierzchni. Trzeba sobie dobrać odpowiednie, bo ja na przykład mam stopę supinującą i do takiej są specjalne buty.

Odnośnik do komentarza
Biegaj bieggaj. Poprawi się nie tylko twoja kondycja, ale spalisz też sporo tkanki tłuszczowej.
Poza tym będziesz się lepiej czuła, tak lekko i atrakcyjnie.
Niby to tylko bieganie, czyli szybkie przebieranie nóżkami, ale niesie za sobą więcej plusów niż minusów :)

Wspieram cię w boju! :)
Odnośnik do komentarza

Przyłączam się! Bieganie to świetna sprawa, dużo się dzieje w organizmie, bo pracują praktycznie wszystkie mięśnie, każde ścięgno, serce i płuca się wzmacniają a tłuszcz? Praktycznie znika w oczach. W zeszłym roku zrzuciłam kilka kg w 3 miesiące, ale zaczęłam biegać już w marcu... Co prawda musiałam się zaopatrzyć w odzież do biegania w niższych temperaturach (taką na przykład, rogelli), ale było warto. Biegało się całkiem przyjemnie i wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Bo bieganie same w sobie potrafi byc przyjemne. Ja np. uwielbiam założyc duże słuchawki na uszy, włączyć ulubiona muzyke i gnać przed siebie. W zasadzie bez różnicy mi, czy biegam w plenerze wokół wisły czy na bieżni w Fitness Parku. I to i to sprawia mi niesamowita frajdę.
Ale nie każdy to lubi. Moja pryjaciółka po przebiegnięciu 100m ma mega zadyszkę :P
Odnośnik do komentarza
A może dołączysz do tego jakieś zajęcia na siłowni albo w klubie fitness? Teraz każdy klub ma w ofercie jakieś zajęcia typu fatburning. Są to intensywne ćwiczenia służące spaleniu tkanki tłuszczowej. Fitness Park w Agorze (Warszawa) ma też fajne zajęcia, które się nazywają Hidrofit. To są ćwiczenia w wodzie na rowerach Water Bike, redukujące tkankę tłuszczową, poprawiające kondycję, bezpieczne dla stawów i kręgosłupa. I podczas zajęć ruch i woda pełnią funkcję hydromasażu, co dodatkowo pozwala pozbyć się celulitu :)
Odnośnik do komentarza
też jestem podobnego zdania, że warto jest biegać. Jeszcze teraz, kiedy zrobiło się ciepło. Można biegać do woli. Tylko pamiętaj o tym, żeby kupić sobie odpowiedni strój no i buty, które są podstawą w bieganiu.
A co do Twojego pytanie po jakim czasie będą widoczne efekty to myślę, że to jest bardzo indywidualna sprawa. ale biegaj biegaj ;)
Odnośnik do komentarza
Gość honeydaniels
Bieganie jest super. Należy tylko pamiętać, żeby nie biegać po twardym podłożu, bo fatalnie wpływa to na stawy (wiem, bo mam rozwalone kolano już od dłuższego czasu i w moim przypadku bieganie wchodzi w grę tylko po trawie lub na bieżni). A skoro jesteśmy już przy bieżni - to jest dopiero świetna sprawa! Wydaje mi się, że uzależnia ;) No i słusznie ktoś zauważył, że odpowiednie obuwie to podstawa. Teraz na www.tanisport.pl jest dużo wyprzedaży, chyba warto zajrzeć.
Odnośnik do komentarza
Ja biegam codziennie po pracy - swietny sport - pracuja wszystkie partie miesni, porprawia sie ogólna sprawnosc organizmu , nic nie kosztuje, oprócz dobrych butów treningowych, a jako ze moja pasja to gotowanie to jeszcze spalam zbedny tłuszcz:smilewinkgrin:
Odnośnik do komentarza
Gość mirella35
Hej

Bieganie jest ok ale...

Aby spalić tkanke tłuszczową jeszcze szybciej proponuje robić interwały. Czyli trening typu HIIT (high intensity interval training). Przykładowo:

Rozgrzewamys się wolnym biegiem przez 5 minut. Następnie robimy tak:

1) 10 sekund sprintu

2) 1 minuta spokojnego biegu
-------------------------------------------1 interwał

3) 10 sekund sprintu

4) 1 minuta spokojnie
--------------------------------------------2 interwał

5) itd...

Ile kto ma siły i kondycji. Na poczatek polecam 3 interwały. Jak juz zrobisz interwały to na koniec 5 minut wolnego biegu na tzw. schłodzenie.

Z cazsem możesz dodawać sobie interwały. A teraz najlepsze... taki trening jest duzo lepszy od zwyklego biegania. Tłuszcz jest sapalny znacznie szybciej bo trening interwałowy przyspiesza znacznie metabolizm na nawet 48 godzin po treningu. Oznacza to że nawet siedziąc spalamy wiecej kalorii :)

Biegam juz od około 10 lat, czasami bywa ze biegam 50-70 km tygodniowo. Oczywiscie jestem juz szczupła i pomimo wieku tluszczuku mi nie przybywa i wyglada jaby wrecz ubywało:)

Na przesterzeni lat zaobserwowalam że treningi HIIT spalają tluszcz zancznie szybciej niz zwykle bieganie. Do tego przez sprinty nogi nabieraja naprawde swietnej formy i wygladu (posladki takze).

Aha, nie zawsze byłam szczuplutka, jak miałam około 20-22 lat to nie miłama miesni ale za to sporo tkanki tłuszczowej i byłam słaba. Początki nie są łatwe i trening interwałowy może sie wywdawac na poczatku ciężki ale efekty są tego warte.

:)
Odnośnik do komentarza
Witam, od niedawna zaczęłam biegać, jak na razie to jest ok 20-25min dziennie, chce poprawić kondycje, ale mam problem, gdyż od zawsze miałam rozbudowane łydki, mięsień zawsze był większy, czy teraz powiększy mi się bardziej, jak można 'odchudzić' łydki?
Odnośnik do komentarza

Zaczęłam biegać, Na razie na 

https://www.marbo-sport.pl/pol_m_Sprzet-Cardio_Bieznie-1023.html, bo przy niskich temperaturach ciężko jest mi się zmobilizować do biegania na zewnątrz. Na razie są to też krótkie treningi - po 10-15 minut. Ale za jakieś dwa miesiące, gdy będzie już cieplej zamierzam regularnie biegać na świeżym powietrzu. Dzięki bieżni będę miała dobrą kondycję, mam nadzieję. 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...